Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kultura

Plenerowy recital fortepianowy z cyklu „Chopin przyjechał”

2010-04-30 15:38:09
Bartłomiej Kominek - laureat II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Londynie wystąpi w Rykach z recitalem fortepianowym.

Plenerowy recital fortepianowy z cyklu „Chopin przyjechał” odbędzie się 4 maja w zespole pałacowo-parkowym przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury. Początek o godz. 12.00

Koncert zainauguruje projekt Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach "Chopin przyjechał- ciąg dalszy", który dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Fryderyk Chopin 2010-Promesa.

W ramach programu we współpracy z Ogniskiem Muzycznym w Rykach, w każdej z gmin Powiatu Ryckiego, realizowany będzie cykl koncertów "Mistrz i uczeń grają Chopina". Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przewidziane są konkursy (literacki, plastyczny, multimedialny) inspirowane życiem i twórczością Chopina.

Zwieńczenie projektu nastąpi 14 października, podczas spotkania z Januszem Ekiertem autorem książki "Fryderyk Chopin: biografia ilustrowana". Wtedy właśnie zostaną wręczone nagrody w w/w konkursach. Odbędzie się także promocja wydawnictwa okolicznościowego, na które złożą się m.in. prace uczniowskie nagrodzone w konkursach literackim i plastycznym, a także kronika najważniejszych wydarzeń zorganizowanych w ramach lokalnych Obchodów Roku Chopinowskiego.

Wstęp na koncert wolny.