Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Wygrana Pogoni na inaugurację

2010-04-26 11:27:17

Sukcesem zakończyła się wyprawa rugbistów Pogoni do Koszalina. Zwyciężyli silniejszy fizycznie zespół Kosmazu utrzymując trzecie miejsce w tabeli, niestety zabrakło czasu na czwarte przyłożenie dające bonusowy punkt, wygrana została też okupiona kilkoma urazami siedleckich graczy.

Siedlczanie na mecz wybiegli po prawie 12 godzinnej podróży, ale na szczęście nie odbiła się ona na kondycji zawodników. Wiadomo było, że mający lepsze warunki fizyczne Kosmaz będzie forsował grę młynem, natomiast grająca technicznie Pogoń wykorzystywała tylko trzecią linię tej formacji i rozgrywała piłkę na atak. Pierwsze przyłożenie zdobył w 19 minucie Paweł Krasuski gdy maul Pogoni został wepchnięty na pole punktowe gospodarzy, Maciej Dzierżanowski nie trafił z podwyższenia i siedlczanie prowadzili zaledwie 5:0. W 31 minucie po aucie na 5 metrze przed polem Kosmazu Jakub Czaplicki zagrał do Macieja Dzierzanowskiego, który zamiast otworzyć grę na atak przebił się na słupy zdobywając przyłożenie na 10:0. Niestety również i tym razem podwyższenie było nieudane. Gospodarze jedyne punkty mogli zdobyć po przechwycie na początku drugiej połowy, nie zdołali jednak przebić się przez obronę Pogoni i stracili piłkę.  Na kolejne punkty trzeba więc było czekać aż do 62 minuty, po maulu na przedpolu zespołu z Koszalina Grzegorz Muszyński wbił się na zamkniętą ustalając wynik meczu na 15:0. Ostatnie podwyższenie również nie wyszło siedleckiemu kopaczowi, a na jeszcze jedno przyłożenie i bonus zabrakło czasu. Gdyby zespół pojechał z noclegiem wynik byłby zupełnie inny, ale na to niestety nie starczyło pieniędzy…

24.04.2010 Koszalin, I liga
RC Kosmaz Koszalin - MKS Pogoń Siedlce 0:15 (0:10)
Punkty: Paweł Krasuski 5 (T), Maciej Dzierżanowski 5 (T). Grzegorz Muszyński 5 (T),
Pogoń: Sebastian Mróz, Emil Purzycki, Paweł Krasuski, Bogusław Markoweski, Paweł Narojek (64 Mariusz Siwiec), Sebastian Smoliński, Kamil Niedźwiedź, Grzegorz Muszyński - Jakub Czaplicki - Maciej Dzierżanowski - Paweł Żelazowski (61 Paweł Rzewuski), Norbert Kargol, Grzegorz Pliszka, Wojciech Romanowski - Bartek Nasiłowski. Rezerwa: Maciej Czaplicki, Robert Lotek. Trenerzy: Paweł Narojek i Grzegorz Pliszka.

Pozostałe mecze:
MKS Mach Czarni Pruszcz Gdański - KS Budowlani Lublin 13:17 (3:17),
WMPD PUDiZ Olsztyn - RKS Skra Warszawa 10:12 (10:7).

6. WMPD Olsztyn                    1    6      45-188    1

W reprezentacji Polski w rewanżowym meczu Pucharu Europy Narodów z Belgią zadebiutował Michał Mirosz, kolejny wychowanek Pogoni Siedlce. Nieoczekiwanie trener Tomasz Putra wystawił go na to spotkanie w pierwszym składzie, w Brukseli grał też Kamil Bobryk dla którego był to 18 mecz w karierze. Belgowie postawili twarde warunki i wygrywając 29:3 zepchnęli nasz zespół na koniec tabeli. O utrzymaniu w grupie 2A zadecyduje teraz zaległy mecz z Mołdawią, który został odwołany z powodu żałoby narodowej.