Na antenie

RADIO SPORT

Znajdziesz tu informacje ze świata sportu - mecze, wyniki, sukcesy i porażki oraz podsumowania sportowych wydarzeń. Zaprasza Andrzej Materski.
zobacz wszystkie

Sport

Siedlczanie w reprezentacji

2010-04-05 20:05:47

Dawid Dybowski i Maksymilian Gronek grali w Mistrzostwach Europy Juniorów w rugby, które zakończyły się we Włoszech, reprezentacja Polski zajęła w nich IV miejsce.


Zawodnicy Pogoni Siedlce znaleźli się w grupie 25 wybrańców trenera kadry Macieja Misiaka, reprezentacja Polski w dniach 27.03-03.04 rozegrała we włoskim regionie Veneto trzy mecze mistrzowskie kończąc imprezę na IV miejscu. Jest to pozycja jaką ma w Europie polskie rugby młodzieżowe, na razie nie mamy szans na dołączenie do Francji czy Anglii, ale powoli uciekają nam kraje takie jak Belgia czy Niemcy, z którymi jeszcze niedawno wygrywaliśmy.
Dla Polski był najważniejszy pierwszy mecz z Litwą porażka oznaczała walkę o miejsca 5-8 i utrzymanie w grupie, zwycięstwo grę o mistrzostwo. Nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i zwyciężając 23:7 (13:0) zakwalifikowała się w pierwszej czwórki grającej o mistrzostwo. W półfinale Polacy remisowali do przerwy 3:3 z Hiszpanią, ale w drugiej połowie dali się zdominować przegrywając 3:26. Odwrotnie było natomiast w meczu o III miejsce z Holandią, przespaliśmy pierwszą połowę, a potem już nie starczyło sił żeby odrobić straty, w rezultacie ulegliśmy 8:42 (5:35). Zwyciężyli Portugalczycy pokonując w finale Hiszpanów 43:3.

JW