Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.

Wiara

Radiowe Rekolekcje Wielkopostne

foto
2023-03-14 11:07:00
W najbliższy poniedziałek, 20 marca na antenie rozgłośni rozpoczną się Radiowe Rekolekcje Wielkopostne „Zapomniane oblicze miłosierdzia”, które wygłosi ks. Tomasz Jaklewicz. Rekolekcje potrwają do 26 marca. Będzie można ich wysłuchać bezpośrednio po modlitwie Anioł Pański oraz około godziny 21.20 – po modlitwach wieczornych.

Wyjątkowo w najbliższy poniedziałek 20 marca, ze względu na transmisję mszy św. ze Szpak, której transmisję Katolickie Radio Podlasie rozpocznie o godz. 12.00, spotkanie rekolekcyjne zostanie wyemitowane o 11.40.

Jak pisze autor rekolekcji, ks. Tomasz Jaklewicz – „Dusza i w ogóle sprawy ducha nie mają dziś dobrej prasy. Liczy się tylko ciało. Nawet w Kościele miłosierdzie ograniczamy często tylko do pomagania biednym materialnie. A przecież istnieje także bieda duchowa i jest jej sporo w naszym świecie. Istnieją uczynki miłosierdzia względem ciała, ale są także uczynki miłosierdzia względem duszy. Dlatego w naszych radiowych rekolekcjach chcę przypomnieć uczynki miłosierdzia względem duszy. Nie tylko ciało bywa głodne, spragnione, samotne czy chore. Ale także dusza bywa głodna, spragniona, samotna lub chora. Duchowa bieda nie jest wcale abstrakcją, ale bardzo konkretną niedolą. A wokół nas jest jej całkiem sporo. Pomyślmy wspólnie, co możemy zrobić, by jej zaradzić. Ufam, że pomogą nam w tym radiowe rekolekcje „Zapomniane oblicze miłosierdzia”.

Ks. Tomasz Jaklewicz jest kapłanem archidiecezji katowickiej. Od 2008 do 2018 r. pracowałał w "Gościu Niedzielnym” jako dziennikarz, kierownik działu religijnego, sekretarz redakcji, a od 1 lutego 2010 zastępca redaktora naczelnego. Opublikował kilkaset artykułów na łamach "Gościa Niedzielnego". Jest autorem książek: "Święty grzesznik", "Testament z krzyża", "Filary wiary", "W drogę ze św. Pawłem" (współautor), "Punkty", "Cztery kroki w stronę wiary". Obecnie jest proboszczem parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie.

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html