Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Aktualności

Radiowa pielgrzymka na Roztocze

foto
2022-08-01 14:07:00
Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne ARKA oraz Katolickie Radio Podlasie zapraszają prezesów i słuchaczy z Kół Przyjaciół KRP do udziału w jednodniowej pielgrzymce na Roztocze. Program obejmuje: wizytę w Sanktuarium w Radecznicy, zwiedzanie Zamościa, odwiedzenie Zwierzyńca, w którym znajduje się kościółek na wodzie. Uczestnicy będą mieli także okazję zobaczyć malowniczo położny Krasnobród, nazywanym „sercem Roztocza”. Pielgrzymka jest zaplanowana na 15 września.

PROGRAM

5:00 – wyjazd z Siedlec do Radecznicy
8:00 - W Radecznicy zobaczymy: Sanktuarium i jedyne na świecie miejsce objawień św. Antoniego z Padwy, "Klasztor Ojców Bernardynów" ( to zgromadzenie, którego członkami są osoby w szczególny sposób wypełniające zasady religijne i pragnące żyć według ich norm. Każda osoba należąca do zakonu, utożsamia się z charyzmatem swojej zakonnej rodziny. Prowadzona jest deliberacja Boga w modlitwie.) , las ,źródełko i kapliczka na wodzie.
9:00 – wyruszamy  do Zamościa 
9:45-11:45 - Zwiedzimy: Ratusz, Rynek Wielki, Solny i Wodny, Renesansowe kamienice, Katedrę. Rynek w Zamościu należy do najpiękniejszych w Polsce, o którego uroku przesądzają wspaniałe renesansowe kamienice, zamykające plac ze wszystkich stron.
Przy każdej pierzei rynku znajduje się po osiem kamienic – oprócz tej, gdzie stoi ratusz. Większość kamienic ma swoje nazwy, pochodzące od właścicieli lub przeznaczenia.
Najbardziej okazałe są kamienice ormiańskie. Wyróżniają się bogato zdobionymi attykami i przepięknymi płaskorzeźbami, mają również charakterystyczne dla innych kamieniczek podcienie.
12:00 – przerwa na kawę
12:30 – przejazd do Zwierzyńca
13:00 – zwiedzanie Zwierzyńca: Kościółek na wodzie to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków w Zwierzyńcu i na całym Roztoczu. Malownicze położenie czyni z niego obowiązkowy punkt do zwiedzania w mieście. Staw i wyspa, na której wybudowano świątynię, także mają ciekawą historię. Zostały wybudowane w XVII wieku na rozkaz żony Jana Zamoyskiego, późniejszej królowej Marysieńki. Kościół powstał w tym miejscu dopiero sto lat później jako wotum dziękczynne Teresy z Michowskich i Tomasza Zamoyskich za narodziny upragnionego syna oraz w intencji powrotu do zdrowia ordynata. Kościółek na wyspie to typowy przykład architektury baroku.
14:00 – przejazd do Krasnobrodu
14:45 – obiad
15:45 - Krasnobród nazywany bywa "sercem Roztocza". Zbiornik wodny w centrum, zabytki architektury oraz szlaki turystyczne zachęcają do spędzenia w tym malowniczym zakątku wolnego czasu. Najpopularniejsze miejsca odwiedzane przez turystów to:
 - Kościół Nawiedzenia NMP z zespołem klasztornym - Sanktuarium Maryjne z Muzeum Parafialnym
- Kaplica na Wodzie, Aleja NMP
- Kaplica Św. Rocha - obecna kapliczka pochodzi z XX wieku, ale kult tego Świętego trwa tutaj od XVII wieku
- Zespół klasztorny Dominikanów z XVII wieku
- Zalew w Krasnobrodzie - spory zalew rozlewający się na zachód od centrum miasta, z atrakcyjną plażą miejską i innymi formami rekreacji, wspaniałe miejsce dla mieszkańców i turystów


Koszt to 210 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 882 114 244
Inf. Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne ARKA
Fot. polskatravel.pl, pl.wikipedia.org, roztoczewita.pl , diecezja.zamojskolubaczowska.pl, krasnobrod-roztocze.pl

Js