Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.

Aktualności

Radiowa Pielgrzymka do Gietrzwałdu /ZDJĘCIA/

foto
2017-09-04 08:58:00
W dniach 1 - 3 września odbyła się pielgrzymka słuchaczy Katolickiego Radia Podlasie do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które w tym roku obchodzi 140. rocznicę Objawień Maryjnych. Program trzydniowej pielgrzymki objął także m.in. zwiedzanie sanktuarium w Loretto oraz skansenu w Olsztynku.

Pierwszego dnia pielgrzymi zatrzymali się w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa, tam modlili się przy relikwiach bł. Ignacego Kłopotowskiego - założyciela Sióstr Loretanek. Po Eucharystii grupa pielgrzymkowa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na Warmii.

Zwiedzanie Ostródy, rejs statkiem po Kanale Elbląskim, odwiedziny skansenu w Olsztynku wypełniły drugi dzień pielgrzymki. Najwięcej czasu pielgrzymi spędzili w Gietrzwałdzie, gdzie mieli okazję poznać historię jedynych w Polsce Objawień Maryjnych, zatwierdzonych przez Kościół.
Od 27 czerwca do 16 września 1877 r.  Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom: 13 - letniej Justynie Szafrańskiej i 12 - letniej  Barbarze Samulowskiej. Obecnie trwa proces beatyfikacyjnej siostry Barbary Samulowskiej.  Przez wstawiennictwo Maryi pielgrzymi powierzali Panu Bogu intencje, z którymi pielgrzymowali przez te dni.

Był to czas modlitwy, refleksji i wyciszenia. Jednocześnie wszyscy mieli okazję spędzić czas w miłej, wspólnotowej atmosferze.

W najbliższą niedzielę, 10 września odbędą się główne uroczystości jubileuszowe w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Przewodniczyć im będzie Prymas Polski Abp Wojciech Polak. Udział w uroczystościach zapowiedzieli przedstawiciele Episkopatu Polski i władz państwowych. Do Gietrzwałdu przybędą licznie pielgrzymi: zgłoszonych zostało 1000 autokarów, a około 20 tys. osób dotrze do sanktuarium w pieszych pielgrzymkach. Nie zabraknie pielgrzymów z zagranicy. Transmisję uroczystości przeprowadzi kilka stacji telewizyjnych.
Szczegółowy program uroczystości znajduje się na stronie sanktuariummaryjne.pl

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pielgrzymki.

ZDJĘCIA


xDD/Js