Na antenie

W NASZEJ RADIOWEJ RODZINIE

O godzinie 15.00 każdego dnia modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem spotykamy się w kręgu naszych dobrych przyjaciół. Dziś zaprasza ks. Dariusz Denisiuk.
zobacz wszystkie

Ogólne

Przepis na ogórki w sosie koperkowo - ziołowym

foto
2017-09-01 08:04:00
Prezentujemy Państwu przepisy na ogórki w sosie koperkowo - ziołowym i koreczki z ogórków. Przepisami podzieliła się z nami Pani Marlena Protasiuk, prezes Koła Przyjaciół KRP w Krynicy.

Ogórki w sosie koperkowo - ziołowym


Składniki

4 kg ogórków

Zalewa

2 szklanki cukru
1 szklanka octu
2 łyżki soli
3 sosy koperkowo – ziołowe
1 sos grecki


Ogórki obieramy i kroimy w plastry. Wszystkie składniki zalewy mieszamy do momentu rozpuszczenia się cukru. Zalewą zalewamy pokrojone ogórki i zostawiamy na 1 godzinę. Następnie wkładamy ogórki w zalewie do słoików i pasteryzujemy ok. 3 min. Można również ogórki z zalewą włożyć do dużego garnka, zagotować (w międzyczasie ogórki zmienią kolor) i gotować ok. 3min, następnie przełożyć do słoików.Koreczki z ogórków

Składniki

4 kg ogórków
1 kg cebuli
2 szklanki octu
5 szklanek wody
3 szklanki cukru
pół pęczka kopru, może być suszony
pół pęczka natki pietruszki
3 łyżki soli
2 łyżki przyprawy do grilla
2 szklanki startej marchwi

Ogórki kroimy w plastry (nie trzeba ich obierać), solimy. Cebulę obieramy, kroimy i solimy. Ogórki, cebulę, marchew mieszamy i odstawiamy na 2 h.

Z wody, soli, cukru, przyprawy do grilla gotujemy zalewę. Do każdego słoika dodajemy natkę pietruszki (natkę można też dodać do ogórków), wkładamy ogórki, cebulę i marchew i zalewamy gorącą zalewą, pasteryzujemy 3 min. Można również ogórki z zalewą włożyć do dużego garnka, zagotować chwilkę i przełożyć do słoików.Marlena Protasiuk/Js

Jubileusz Szkoły w Gołąbkach

30 września szkoła w Gołąbkach będzie świętować złożony jubileusz. więcej

Siedleckie Targi Miodu

24 września zaprezentują w Siedlcach swoje miody pszczelarze. więcej
zobacz wszystkie