Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE CZW.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Aktualności

Przedstawiciele Koła Przyjaciół KRP spotkali się w Siedlcach

foto
2019-03-26 08:39:00
Prezesi Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w sobotę, 23 marca przyjechali do Siedlec na cykliczne, przedświąteczne spotkanie.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się w kinie. Przedstawiciele Koła Przyjaciół obejrzeli film „Największy dar”.

Jedną z bohaterek tego obrazu jest Irene Villa, hiszpańska dziennikarka i narciarka paraolimpijska. Kiedy miała 12 lat w zamachu straciła 2 nogi. – Po tej tragedii miałam 2 opcje: załamać się, rozpamiętywać, płakać i pogrążyć się w smutku oraz nienawiści do zamachowców, albo narodzić się na nowo, cieszyć się życiem i uśmiechać się do ludzi. Żyję bardzo intensywnie – ukończyłam 3 kierunki, mam męża i troje dzieci, uprawiam kilka dyscyplin sportowych – tymi słowami opisała swoje życie w fabularyzowanym dokumencie.

Dodała, że jej mama, policjantka w zamachu straciła nogę i rękę. Dzień, w którym wybuchła bomba w ich samochodzie, obchodzą jako dzień powtórnych narodzin i wyprawiają przyjęcie. – Mój kolega policjant w zamachu stracił swoje dziecko, ja miałam to szczęście, że moja córka przeżyła, dlatego świętujemy datę zamachu jako nasze powtórne narodziny, nie żywimy nienawiści do zamachowców – podkreśla mama Irene w jednej ze scen filmu. 

- Przebaczenie przynosi ukojenie, spokój i radość, rozumiem osoby, które nie wybaczają, ale jednocześnie wiem, że jeśli się nie wybaczy, to niemożliwe jest bycie szczęśliwym – podsumowuje w jednej ze scen Irene.

- Ten film bardzo mnie poruszył, aż łzy cisnęły się do oczu. Szczególnie poruszyła mnie historia małżeństwa. Uważam, że to jest piękny, bardzo wartościowy film i każdy powinien go zobaczyć – powiedziała po projekcji Alina Ciołek, prezes Koła Przyjaciół w Łukowie.

Po pełnym wzruszeń i refleksji filmie uczestnicy udali się do bursy przy ul. Świrskiego na drugą część spotkania. Zebranych powitał ks. Mariusz Świder, dyrektor szkolnej bursy. Nie krył zadowolenia z obecności przedstawicieli parafii z całej diecezji i pokreślił, że drzwi bursy są zawsze otwarte dla słuchaczy. 

Ks. Dariusz Denisiuk podziękował gościom za tak liczne przybycie. Przybliżył harmonogram najbliższych spotkań. W sobotę, 27 kwietnia Koło Przyjaciół z miejscowości Suchożebry zaprasza na spotkanie poświąteczne do sali w Przygodach. – Na kolejne spotkanie zapraszamy w sobotę, 18 maja na piknik majówkowy do miejscowości Rogale. Będzie to plenerowe spotkanie, w Rogalach znajduje się stadnina koni, jest miejsce na ognisko, zapraszamy Was serdecznie – dodał opiekun Radiowej Rodziny. Organizatorem tego spotkania jest Koło Przyjaciół KRP w Krynicy. 

Ks. Dariusz zapowiedział, że we wrześniu planuje zorganizowanie trzydniowych rekolekcji dla Koła Przyjaciół w Domu Pielgrzyma w Pratulinie. - O wszystkich wydarzeniach adresowanych do Koła Przyjaciół będziemy informować na bieżąco na antenie – dodał.

Ostatnimi akcentami spotkania były rozmowy przy stole oraz pamiątkowe zdjęcia.

Słuchacze odebrali książki, karty z życzeniami świątecznymi oraz kawy ufundowane przez Siedlecką Manufakturę Kawy. Organizatorzy dziękują prezesom i przedstawicielom Koła Przyjaciół za udział w spotkaniu. Pozdrawiają serdecznie także słuchaczy, którzy z różnych powodów nie mogli przyjechać do Siedlec. Organizatorzy dziękują paniom z bursy za przygotowanie pysznego obiadu.


ZDJĘCIA /KLIKNIJ TUTAJ/