Na antenie

DOBRY WIECZÓR Z KRP

DOBRY WIECZÓR z KRP to dziennik Radia Watykańskiego oraz nasza wieczorna modlitwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, śpiewu Apelu Jasnogórskiego i pacierza.
zobacz wszystkie

Wiara

Plenerowe spotkanie Koła Przyjaciół w Domanicach /ZDJĘCIA, FILM/

foto
2021-06-08 08:40:04
Koło Przyjaciół KRP z Domanic 6 czerwca zorganizowało spotkanie plenerowe. Niedzielne popołudnie słuchacze spędzili na terenach przy miejscowej leśniczówce.

Na początku spotkania głos zabrała Małgorzata Sekulska, prezeska koła. – Witam wszystkich serdecznie, witam zaprzyjaźnione koła, dziękuję, że zechcieliście odpowiedzieć na nasze zaproszenie – zaznaczyła.

Ks. Tomasz Czarnocki, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Domanicach pobłogosławił przygotowany posiłek.  – Bardzo się cieszę, że możemy się tutaj spotkać. Wszyscy chcemy teraz kontaktów. Powoli z obostrzeń epidemicznych wychodzimy. Bardzo dobrze, że dzisiaj to spotkanie się odbywa, myślę, że to nie będzie ostatnie takie spotkanie – dodał.

Do uczestników spotkania zwrócił się ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół - Jest ogromna tęsknota za spotkaniami na żywo. Cieszę się, że są tutaj gospodarze z Domanic oraz goście z okolicy. Cieszę się, że możemy się razem integrować. Dziękujemy za gościnność. Myślę, że w rozmowach prywatnych będzie okazja, żeby bliżej się poznawać - podkreślił.

W czasie pikniku nie zabrakło akcentów biesiadnych. Anna Wilińska, organistka z parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach akompaniowała na akordeonie. Na krótki występ dał się również namówić ks. Paweł Broński. Nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnego śpiewu.

Po 15:00 uczestnicy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W spotkaniu zorganizowanym przez Koło Przyjaciół z Domanic wzięli także udział przedstawiciele koła z Wandowa oraz oddziału w Mokobodach.

Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie bardzo dziękują za zorganizowanie spotkania, gościnność i rodzinną atmosferę.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA /TUTAJ/