Nasz radiowy Koncert życzeń to miły upominek dla najbliższych, podkreślający wagę święta spędzanego w rodzinnym gronie. Już dziś zapraszamy Państwa do zamawiania życzeń dla najbliższych. Zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Andrzej Ilczuk.
zobacz wszystkie

Sport

UKS Prus wygrywa z liderem!

2010-03-14 23:53:22
Piłkarze ręczni UKS Prus Siedlce występujący w III-ligowych rozgrywkach ograli w wyjazodwym meczu wicelidera z Legionowa.

PIŁKA RĘCZNA

III liga

MUKS Piaski Legionowo - UKS Prus Siedlce 22:24 (12:12)
Prus: Walczuk, Brewczyński - Hunder 6, Brzezek 5 (23 karne), Szczerbaciuk 5 (22karne), Kluczek 3, Zdunek 2, Rymarzak 2, Krawczyk 1, Trzciński, Głuchowski, Kacprzak

Mecz, który odbył się w Wieliszewie mógł się podobać zgromadzonej tam publiczności. Od mocnego akcentu rozpoczęła drużyna Prusa która od 5 minuty zamurowała drogę do swojej bramki. Przez 7 minut drużyna gospodarzy nie mogła pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Michała Brewczyńskiego, jednak z upływem czasu drużyna z Legionowa mozolnie aczkolwiek skutecznie odrabiała stratę kilku bramek. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania i można powiedzieć że mecz rozpoczął się na nowo.
Początek drugiej połowy to wyrównana gra obu drużyn, a wynik zmieniał się co chwilę raz na jedną raz na drugą stronę. Przełomowa była 45. Minuta, w której karnego skutecznie wykorzystał Marcin Szczerbaciuk, a Prus prowadził 17:16. Na dodatek drużyna z Legionowa grała z osłabieniem gdyż na 2-minutową karę został wykluczony jeden z ich zawodników. Nasi szczypiorniści wykorzystali tą liczebną przewagę odskakując na 3 bramki różnicy. Gdy w 50. minucie Gustaw Rozmarynowski doprowadził do wyniku 18-19, chyba każdy spodziewał się emocjonującej końcówki. W tym momencie jednak kolejny raz dała o sobie znać żelazna obrona Prusa gdzie przez kolejne 6. minut siedlczanie odskoczyli na 6 bramek. W tym momencie już było wiadomo że Siedlczanie nie przegrają tego meczu. W końcówce pojawiło się w naszej drużynie lekkie rozluźnienie ale Piaski Legionowo było stać jedynie na zniwelowanie porażki. Oceniając spotkanie. Drużyna powadzona przez Krzysztofa Sobieszczaka wygrała to spotkanie zasłużenie.

Przed tym meczem Piaski Legionowo nie doznali żadnej porażki i prowadzili w tabeli z kompletem zwycięstw. Cieszy fakt, że nasi szczypiorniści pokonali wyżej notowany zespół i to na ich własnym parkiecie

Za 2 tygodnie UKS Prus Siedlce rozegra przedostatni mecz w lidze z ROKiSem Radzymin. Ten mecz miał odbyć się w Siedlcach, lecz miejscem spotkania będzie Małkinia Górna, gdzie te spotkanie ma promować piłkę ręczną w ww miejscowości.