zobacz wszystkie

Sport

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

2010-03-24 11:56:44
W dniach 19-21 marca roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. R. Szajdziuka odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "ŁUKOVIA-CUP". Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Łuków - Zbigniew Zemło. Udanie zaprezentowała się drużyna SPR "Łukovia" Łuków, która wywalczyła II miejsce. W całym turnieju przegrała tylko mecz o miejsce I z ekipą UKS "Drwęca Novar" Lubicz zespół I, a o wejście do finału rozegrała pasjonujący pojedynek z UKS "Bukowią" Buk, który zakończył się wygraną 22:20.

Mecz o III miejsce zakończył się zwycięstwem "Bukowii" Buk, która pokonała UKS "Victorię" Tomaszów Mazowiecki 20:9. Kolejne miejsca wywalczyły: Kadra Województwa Podlaskiego, UKS "Dwójka" Lublin, UKS "Drwęca Novar" Lubicz zespół II, LUKS "Lider" Winnica.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Kamila Stawska "Drwęca Novar", najlepszą bramkarką uznano Kingę Józwik "Łukovia", a tytuł "Króla strzelców" wywalczyła Dominika Janik "Bukowia".

W najlepszej "siódemce" turnieju znalazły się dwie Łukowianki: Martyna Głębicka i Paulina Sosnowska. Nagrodę specjalną z rąk Prezesa SPR "Łukovia" otrzymala Natalia Sołtyszewska.
Skład SPR "Łukovii" Łuków: Kinga Józwik, Iga Zdanikowska, Joanna Nowosielska, Weronika Warpas, Aleksandra Molenda, Natalia Sołtyszewska, Patrycja Szyszkowska, Paulina Sosnowska, Alicja Dybciak, Martyna Głębicka, Paulina Fejtko, Aleksandra Nowicka, Martyna Ozygała, Agata Fabisiak.

Medale, puchary i nagrody rzeczowe na zakończenie turnieju wręczali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Bogusław Jazurek i Radny Rady Miasta Łuków - Grzegorz Rzymowski.
Sponsorzy turnieju: Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Miasta Łuków, Zakłady Mięsne "Ł-meat" Łuków, Pani Zofia Żuk - Prezes Spółdzielni Łuksja, Enter - sklep sportowy Cezarego Żaromskiego oraz piekarnia E. Onysk.