Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sport

Zmiany w klubach piłkarskich

2010-02-17 19:04:28
Radosław Liczewski i Jakub Krzyżanowski rozwiązali kontrakty z Pogonią Siedlce.

Pogoń podpisał umowę o współpracy z białoruskim I-ligowym Biełkardem Grodno.

Orlęta Radzyń Podlaski ulegają w meczu kontrolnym siedleckiej Pogoni 1:2.

Podlasie Sokołów Podlaski remisuje w swoim drugim meczu sparingowym z Naprzodem Zielonki.

Emil Marchewka testowany w Huraganie Międzyrzec Podlaski.

POGOŃ SIEDLCE


Kontrakty z Pogonią Siedlce rozwiązali: bramkarz Radosław Liczewski i obrońca Jakub Krzyżanowski. Pierwszy przerwał swoją karierę z powodu kontuzji pleców a w najbliższym czasie ma przejść operację. Prawdopodobne jest, że Liczewski  będzie nadal współpracował z drużyną z Siedlec jako trener bramkarzy drużyn młodzieżowych. Natomiast Krzyżanowski nie doszedł jeszcze do formy po kontuzji w rundzie jesiennej i ma zamiar odbudować się w zespole z niższej ligi. Obecnie interesują się nim kluby z IV ligi takie jak: Orlęta Łuków i Huragan Wołomin.

W tym tygodniu powinna wyjaśnić się sprawa zawodników testowanych przez klub, a chodzi o dwóch Białorusinów (Siergiej Filipow i Dienis Kucko). Obaj szkoleniowcy podkreślają, że widzieliby ich w kadrze zespołu. W chwili obecnej Białorusini powrócili do swojego kraju by załatwić formalności dotyczące ich pobytu w Polsce.

Praktycznie przesądzona jest już gra Marka Kaliszewskiego w Pogoni Siedlce. Strony ustaliły warunki kontraktu i zawodnik niedługo stanie się częścią drużyny.

Dzięki staraniom wiceprezesa MKP Pogoń i posła na sejm Jacka Kozaczyńskiego Pogoń podpisał 15 lutego br. umowę o współpracy z białoruskim klubem Biełkard Grodno, którego pierwsza drużyna gra w I lidze Białoruskiej. W ramach współpracy realizowane będą: wymiana doświadczeń na temat szkolenia młodzieży, spotkania i konferencje trenerskie dotyczące rozwoju piłki nożnej, organizacje turniejów halowych oraz rozgrywanie spotkań towarzyskich drużyn seniorów oraz juniorów starszych i młodszych.
Umowa obowiązywać będzie od 15.02.2010 do 15.02.2012. ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI


Podopieczni Rafała Wójcika ulegli innemu III-ligowcowi, Pogoni Siedlce w kolejnym meczu sparingowym. W meczu rozegranym w Miętnem ulegli 1:2.
Już w drugiej minucie padł gol dla radzynian. Dobrze wykonany stały fragment gry i Krzysztof Kamiński musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Pawła Pliszki. Orlęta miały jeszcze jedną dobrą sytuację na zdobycie bramki, zaś Pogoń trzy (najlepszą Przemysław Rodak). Po zmianie stron, lepiej zaprezentowała się drużyna z Siedlec. Miało na to wpływ z pewnością to, że w ekipie "biało-zielonych" doszło do siedmiu zmian w składzie. Pogoń z łatwością rozbijała akcje podopiecznych Rafała Wójcika i bardzo często stwarzała sobie dogodne okazje strzeleckie. W 63' doświadczony Grzegorz Wędzyński został sfaulowany w "szesnastce", a rzut karny pewnie zamienił na gola Dariusz Dziewulski. Drugą bramkę zdobył trzynaście minut nie kto inny, jak Wędzyński, wykonując po profesorsku rzut wolny z około 20m. Świetną sytuację miał jeszcze Chinonso Agu, lecz jego strzał z przewrotki wybronił golkiper Orląt - Krzysztof Stężała. Drużyna z Radzynia Podlaskiego miała wprawdzie jedną sytuację, lecz pewnie w bramce zachował się Paweł Matłacz.

Pogoń Siedlce - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (0:1)
Bramki: Pliszka 3' - Dziewulski (karny) 63', Wędzyński 76'
Pogoń: Kamiński (46' Matłacz) - Wójcik (70' Dąbrowski), Emehel, Witkowski (46' Iliński), Jezierski - Kruk (46' Konasiuk), Agu, Paczkowski (46' Wędzyński), Rodak, Kwiatkowski (70' Pałka) - Dziewulski (70' Rytel)
Orlęta: Herda (46' Stężała) - Kępa, Gmur (46' Kozłowski), Jakubiec (76' Zarzecki), Bednarczyk (46' Koczkodaj), zawodnik testowany, Leszkiewicz (46' Ptaszyński, 81' Jakubiec), Pliszka (46' Grochowalski), zawodnik testowany (70' Bańkowski), Brzostek (46' Jędruszczak), zawodnik testowany (46' Romaniuk)PODLASIE SOKOŁÓW PODLASKI


W drugim meczu sparingowym rozegranym tej zimy Podlasie zmierzyło się w Zielonkach z IV ligowym Naprzodem. Drużyny rywalizowały na nowoczesnym, oświetlonym boisku ze sztuczną murawą, które zostało oddane do użytku na początku 2010roku. Od początku spotkania Podlasie dominowało.
Groźnie pod bramką Naprzodu było po prostopadłych zagraniach Parzonki do napastników. W ten sposób padła bramka dla Podlasia. Dokładne 30-metrowe prostopadłe podanie na bramkę zamienił Komosa pokonując bramkarza gospodarzy. W pierwszej połowie jeszcze trzykrotnie po takich zagraniach w bardzo dobrych sytuacjach znajdowali się Komosa, Siedlecki i Rytel, jednak doskonale w bramce spisywał się Andrzej Witkowski i tylko jego interwencjom Naprzód mógł zawdzięczać skromne prowadzenie Podlasia. Także w 30’ po silnym uderzeniu z rzutu wolnego komosy z 18m popisał się fenomenalną paradą wybijając piłkę na rzut rożny. Gracze Naprzodu w pierwszej połowie stworzyli dwie sytuacje, w pierwszej dobrze interweniował testowany Adamiak a w drugiej błąd w kryciu naszych obrońców i wyrównanie w ostatniej akcji pierwszej połowy.

W drugiej części meczu trener Wróbel przeprowadził kilka zmian i na murawie pojawiło się większość zawodników, którzy dopiero nabierają seniorskich szlifów. Gra wyrównała się i toczyła w środkowej strefie boiska. Dużo aktywności w ofensywie wniósł Wojtczuk, który najpierw idealnie obsłużył Komosę - ten nie trafił w sytuacji "jeden na jeden" z bramkarzem a w kolejnej akcji Marcin został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na "11". Do piłki podszedł Komosa, jednak to nie był dzień Rafała i Witkowski okazał się znowu lepszy broniąc strzał naszego napastnika. Swoją sytuację miał też Naprzód jednak po rzucie rożnym i strzale głową stopera piłka trafiła w poprzeczkę. Do końca spotkania mecz wyrównany bez 100%-wych okazji z obu stron.

Podlasie Sokołów Podlaski - Naprzód Zielonki 1:1 (1:1)
Podlasie:
Adamiak - Horowicz, Protaziuk, Zduniak, Wróbel, Parzonka, Rytel, Laskowski, Sawicki, Komosa, Siedlecki
Ponadto zagrali: Ardej, Bednarczyk, Perczak, Michałowski, Gała, Guba, Wojtczuk, Fabisiak.HURAGAN MIĘDZYRZEC PODLASKI


Huragana Międzyrzec Podlaski w dalszym ciągu ma problem z bramkarzami. W klubie wszyscy czekają z niecierpliwością na powrót Siergieja Czerepienki. Podstawowy golkiper drużyny przebywa za granicą z powodu trudnej sytuacji rodzinnej. Jego powrót spodziewany jest w przyszłym tygodniu.

Wobec tego trener Huraganu postanowił rozejrzeć się za inną alternatywą na tę pozycję. W ostatnim sparingu z Naprzodem Skórzec (3:3) między słupkami zagrał Emil Marchewka z Pławanic Kamień.
– Na razie przyglądam się jego umiejętnościom, a decyzję podejmę do sobotniego sparingu z Orlętami Radzyń Podlaski - mówi Marek Pietruk, który interesuje się jeszcze Danielem Wajszczakiem z Gromu Kąkolewnica. 23-letni obrońca może być trzecim po Danielu Rostku i Pawle Oponowiczu nowym graczem w Huraganie.


źródło: mkppogonsiedlce.pl, orleta-spomlek.pl, mkspodlasie.pl, Dziennik Wschodni, własne

Międzynarodoe Zawody Karate Kyoudokyoukushin

9 listopada w Siedlcach będzie można obejrzeć zmagania karateków więcej
zobacz wszystkie