Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Sport

Wygrana radzynian w sparingu

2010-02-11 06:57:58

W Strzyżewicach koło Bychawy Orlęta Radzyń Podlaski rozegrały kolejny mecz sparingowy, a rywalem był IV-ligowy POM Piotrowice. Radzynianie wygrali to spotkanie 2:1.


W zespole Orląt pojawiło się czterech nowych graczy, w tym Ukrainiec i Białorusin. Występująca w tym eksperymentalnym zestawieniu drużyna mimo to była stroną przeważającą. Wprawdzie napór w pierwszej połowie nie przełożył się na gole, ale w drugiej odsłonie meczu bramkarz POM-u musiał skapitulować. Współautorem jednego i autorem drugiego gola był Paweł Pliszka. Jego dośrodkowanie przy pierwszej bramce sfinalizował Wojciech Jakubiec, zaś 3 minuty później już sam Pliszka wykorzystał niezdecydowanie obrońców zespołu z Piotrowic i skierował futbolówkę do siatki.
W 90 minucie POM zdobył honorowego gola. Przypadkowa kopnięta w polu karnym piłka trafiła w głowę Adriana Kozłowskiego i zupełnie nieoczekiwanie dla wszystkich wpadła do siatki. Pojedynek zakończył się zatem wynikiem 2:1 dla radzynian.


POM Piotrowice - Orlęta Radzyń Podlaski 1:2 (0:0)
Bramki: Kozłowski (samobójcza) 90 - Jakubiec 64, Pliszka 67
Orlęta: zawodnik testowany - Fiedeń (46 Kępa), Jakubiec, Zarzecki (46 Kozłowski), zawodnik testowany (38 Grochowalski), Pliszka, Leszkiewicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Romaniuk (60 Bańkowski), Jędruszczak (46 Brzostek)


źródło i fot.: orleta-spomlek.pl

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie