Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sport

Poznaliśmy laureatów Gali OZPN Siedlce

2010-03-20 07:56:00


19 marca 2010 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim już po raz szósty odbyła się Gala Piłkarska. Wyróżniono podczas niej osoby związane z lokalną piłką nożną. Przedstawiamy laureatów!

Sam pomysł na zorganizowanie Gali zrodził się pięć lat temu i wyszedł od Okręgowych Związków Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej i Siedlcach. Od ubiegłego roku, związku z rezygnacją z udziału Bialskiego OZPN, na Gali wyróżniani są najlepsi z terenu działania OZPN w Siedlcach.

Nominowani i zwycięzcy (wyróżnieni na żółto) za 2009 rok:
 
W kategorii SPONSOR oraz SAMORZĄD przyjęto, że nominowani zostali zwycięzcami.

SPONSOR:
ARGO Artur Wocial (Tygrys Huta Mińska)
FT-U Mirosław Przesmycki (MKS Małkinia)
HARPER HYGIENICS (Mazovia Mińsk Mazowiecki)
HETMAN PPH (Orzeł Unin)
HYDROS Zdzisław Truszko (Victoria Kałuszyn)
MAJSTERPOL Sławomir Kosiński (Jutrzenka Cegłów)
MKB MADEX Magdalena Bednarczyk (Nojszewianka Nojszew)
POLIMEX MOSTOSTAL S.A. (Pogoń Siedlce)
TOPAZ Zbigniew Paczóski (Podlasie Sokołów Podlaski)
UTJ Wołoszka (Wilga Miastków Kościelny)
WIKTOR Witold Prokurat (Naprzód Skórzec)SAMORZĄD:
Urząd Miejski Kałuszyn – burmistrz Marian SOSZYŃSKI
Urząd Miejski Łochów – burmistrz Marian DZIĘCIOŁ
Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki – burmistrz Zbigniew GRZESIAK
Urząd Miasta i Gminy Pilawa – burmistrz Albina ŁUBIAN
Urząd Miasta i Gminy Żelechów – burmistrz Mirosława MISZKURKA
Urząd Miasta Siedlce – prezydent Wojciech KUDELSKI
Urząd Miasta Sokołów Podlaski – burmistrz Bogusław KARAKULA
Urząd Gminy Małkinia – wójt Marek KUBASZEWSKI
Urząd Gminy Skórzec – wójt Stanisław KALIŃSKI
Urząd Gminy Sobolew – wójt Andrzej KOSZUTSKI
Urząd Gminy Stoczek – wójt Mieczysław WÓJCIKPIŁKARZ:
* III ligi:
Chidiebere AGU (Pogoń Siedlce)
Dariusz DZIEWULSKI (Pogoń Siedlce) - ma 31 lat. Najbardziej doświadczony piłkarz Pogoni Siedlce. Jest wychowankiem Orląt Łuków. W swojej bogatej karierze występował także: w rezerwach Legii Warszawa, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Orlętach Radzyń Podlaski i Sokole Adamów. W rundzie jesiennej okazał się najlepszym strzelcem biało-niebieskich zdobywając 8 bramek.
Robert KWIATKOWSKI (Pogoń Siedlce)


* IV ligi:
Maciej FLORCZUK (Podlasie Sokołów Podlaski) - to 33-letni pomocnik Podlasia Sokołów Podlaski i jednocześnie wychowanek tego klubu. W swojej karierze reprezentował barwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Okęcia Warszawa, Gwardii Warszawa oraz Pogoni Siedlce. Obecnie występuje w swoim macierzystym klubie.
Michał OSIEJ (Jutrzenka Cegłów)
Marcin SIEDLECKI (Podlasie Sokołów Podlaski)
 
* Ligi Okręgowej:
Radosław GRĘDA (ŁKS Łochów)
Jarosław KRAJEWSKI (Mazovia Mińsk Mazowiecki)
Piotr PIORUN (Zryw Sobolew) - 33-letni napastnik Zrywu Sobolew. Występował także w KS Łomianki i Dolcanie Ząbki kiedy ten grał w II lidze. W tym sezonie w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w siedleckiej „okręgówce” zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 11 bramek.

* Klasy „A”:
Łukasz DAMĘTKO (LKS Ostrówek) - ma 26 lat i jest grającym trenerem zespołu LKS Ostrówek. Jeszcze do niedawna piłkarz IV-ligowego klubu z Sokołowa Podlaskiego. Swego czasu był wiodąca postacią ŁKS-u Łochów.
Michał OSTOLSKI (Victoria Kałuszyn)
Grzegorz PRZESMYCKI (Jabłonianka Jabłonna Lacka)


* Klasy „B”:
Cezary DEMIANIUK (Pogoń II Siedlce) - wiek - 17 lat. Pozycja - napastnik. Klub: MKP Pogoń Siedlce. W rundzie jesiennej, w drużynie rezerw Pogoni, zdobył aż 23 gole, które zapewniają mu jak na razie 1. miejsce w klasyfikacji króla strzelców B-klasy.
Krzysztof KARASIŃSKI (ULKS Gołąbek)
Marcin OZIMEK (OLIMPIA Latowicz)

 
Nadzieja piłkarska:
Bartosz KOZAKIEWICZ (Mazovia Mińsk Maz./Jutrzenka Cegłów) - to jeden z najzdolniejszych piłkarzy w regionie. Ma 18 lat i jest wychowankiem Mazovii Mińsk Mazowiecki. Jesienią reprezentował barwy Jutrzenki Cegłów grającej w IV lidze. Od rundy wiosennej zawodnik Startu Otwock.
Kamil TOMAS (Pogoń Siedlce)
Marcin PACZKOWSKI (Pogoń Siedlce)
Łukasz WÓJCIK (Pogoń Siedlce)

 
Sędzia:
Krzysztof JAKUBIK (Siedlce) - ma 26 lat i jest sędzią od 2000roku. Przechodził przez wszystkie szczeble sędziowania: od B-klasy aż do… II ligi. Jako jedyny reprezentuje OZPN Siedlce właśnie na szczeblu II ligi. A wszystko jeszcze przed nim… Do końca rundy jesiennej minionego roku przeprowadził 507 meczów (jak sędzia główny i asystent).
Paweł JENDA (Sterdyń)
Arkadiusz PAZDYKA (Mińsk Mazowiecki)

 
Szkoleniowiec pracujący z młodzieżą:
Dariusz BLACHA (Pogoń Siedlce)
Andrzej GOLISZEWSKI (Promyk Sobolew)
Waldemar SALACH (Miedzanka Miedzna)
Krzysztof ŚWINARSKI (OSiR Sokołów Podlaski) - były zawodnik Podlasia Sokołów Podlaski. Notował z tym zespołem występy m.in. w III lidze. Po zakończeniu kariery związał się z klubem jako szkoleniowiec zespołów młodzieżowych. Jego podopieczni kilkakrotnie awansowali do rozgrywek centralnych w makroregionie lubelsko-kieleckim i województwie mazowieckim. W ubiegłym sezonie zajął na Mazowszu II miejsce z rocznikiem 1994. Pracą z młodzieżą zajmuje się ok. 20 lat.
 

Szkoleniowiec seniorów:
Robert BALA (ŁKS Łochów)
Paweł WRÓBEL (Podlasie Sokołów Podlaski)
Andrzej ZARZYCKI (Pogoń Siedlce/Naprzód Skórzec) - jest obecnie trenerem liderującego w siedleckiej lidze okręgowej Naprzodu Skórzec. Specjalista od awansów! Poprzednio prowadził Sokół Adamów, z którym wywalczył awans do IV ligi, Orlęta Łuków oraz Pogoń Siedlce (awans do III ligi). Czy teraz to samo uczyni z zespołem Naprzodu Skórzec?...


Działacz:
Jacek KOZACZYŃSKI (Pogoń Siedlce) - poseł na Sejm RP. Wiceprezes oraz działacz MKP Pogoń Siedlce. Sympatyk sportu. Jako piłkarz występował w zespole młodzieżowym Pogoni Siedlce na pozycji bramkarza.
Marian LIPIŃSKI (Grodzisk Krzymosze)
Dariusz PRZYBYŁKO (Victoria Kałuszyn)
Eugeniusz REDMAN (ŁKS Łochów)
Jan TYWANEK (Zryw Sobolew)

Specjalne wyróżnienie otrzymał Stanisław Kowalczyk - wieloletni działacz sportowy. Jeden z założycieli samodzielnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach, wiceprezes do spraw szkoleniowych w zarządzie wybranym w 2000 roku. Od 2004 roku do chwili obecnej członek zarządu OZPN Siedlce a od 2008 roku członek Komisji Rewizyjnej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wieloletni działacz Podlasia Sokołów Podlaski, honorowy prezes tego klubu.

Galę uświeniły znakomite występy: formacji Tańca Nowoczesnego "Black Code Dance Studio", formacji Tańca Towarzyskiego "Contra" oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie".


Organizatorami Gali byli: Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Siedlcach oraz Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim wraz z jego jednostką – Sokołowskim Ośrodkiem Kultury.

Międzynarodoe Zawody Karate Kyoudokyoukushin

9 listopada w Siedlcach będzie można obejrzeć zmagania karateków więcej
zobacz wszystkie