Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Sport

Naprzód po awans

2010-02-25 00:09:00

O przygotowaniach i nadziejach na awans Naprzodu Skórzec, w rozmowie z Andrzejem Materskim, mówi trener piłkarzy Andrzej Zarzycki (na zdjęciu).

Andrzej Materski: Po rundzie jesiennej drużyna, której jesteś szkoleniowcem prowadzi w rozgrywkach siedleckiej ligi okręgowej mając 34 punkty. Tyle samo ma Zryw Sobolew, a ŁKS Łochów traci do Was 3 punkty. Zapewne pomiędzy tymi zespołami rozstrzygnie się walka o awans do IV ligi.
 
Andrzej Zarzycki: Zgadza się. Też tak sądzę, z tym, że IV liga to już jest poważne wyzwanie. Wiele klubów jak historia pokazuje połamało sobie zęby na tej IV lidze. Chodzi mi tutaj najbardziej o Jutrzenkę Cegłów, która obecnie boryka się z wieloma problemami. Tak to już jest w sporcie. Jeżeli chodzi o Naprzód, to wyzwanie przed nami duże i postaramy się jemu sprostać. Nie ukrywam, że celem moim jak i zespołu jest awans do IV ligi. Takie cele przed rozpoczęciem mojej pracy postawiłem sobie wspólnie z panem Wiktorem Prokuratem – głównym sponsorem poza gminą w Skórcu.
 
Musicie, czy możecie awansować?
 
Nie. W ten sposób tak do tego nie podchodzimy. Chcemy ten awans wywalczyć przede wszystkim na boisku, ale musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że jest to poważne wyzwanie organizacyjne. Będzie temu poświęcone spotkanie, w które odbędziemy w najbliższym okresie, podczas którego chcemy omówić różne sprawy i skonfrontować je z rzeczywistością. Głównie chodzi o finanse, bo to jest podstawowa sprawa. To duże wyzwanie, lecz jestem dobrej myśli i sądzę, że wspólnymi siłami postaramy się temu wyzwaniu podołać. Najpierw jednak ten awans trzeba wywalczyć.
 
Patrząc w historie, jesteś specjalistą od awansów. Kiedyś awansowałeś z Sokołem Adamów, potem z Pogonią Siedlce do III ligi. Teraz stoi przed Tobą szansa awansu z Naprzodem Skórzec.
 
Tak się właśnie składa, że zespoły z którymi pracuje wywalczyły awans. Często podkreślam, że nie staram się przyjmować postawy asekuracyjnej. Zawsze pragnę przed rozpoczęciem pracy określić sobie konkretne cele. Tak też było i w tym przypadku. Mówiliśmy głośno, że chcemy powalczyć IV ligę i na razie wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieje że tak się stanie. Tak też było i wcześniej. Czy z Orlętami Łuków, Sokołem Adamów, czy wreszcie przygoda z Pogonią. Myślę, że ta praca w Skórcu też zaowocuje awansem.
 
Jak do tej pory przygotowaliście się do rundy wiosennej i jak one będą dalej wyglądały?
 
Rozegraliśmy już szereg sparingów. Nie ukrywam, że chodziło mi głównie by zagrać z zespołami z wyższych lig. Chciałem zespół skonfrontować przede wszystkim z mocniejszymi rywalami, żeby zawodnicy wyzbywali się lęku. Z tymi zespołami z wyższych lig można powalczyć. Staram się im wpoić, że również dużo zależy od ambicji. Pewne mankamenty i  braki musimy nadrabiać ambicją. Graliśmy już m. in. z III-ligowymi Orlętami Radzyń i Pogonią Siedlce, z IV-ligowym Huraganem Międzyrzec. Do rozpoczęcia rundy zagramy jeszcze 28.02 z Mazovią Mińsk, PKS Radość i 13 marca jeżeli kolejka inauguracyjna zostanie przełożona z Wilgą Garwolin. Warunki są trudne, więc i taka może zaistnieć możliwość.
 
Czy w porównaniu do rundy jesiennej zaszły jakieś zmiany kadrowe w drużynie?
 
W tej chwili dołączyła do nas grupa młodych zawodników z zespołów juniorskich Naprzodu. Staramy się bazować na zawodnikach ze Skórca, ewentualnie z Siedlec. Nie spodziewamy się tutaj wielkich wzmocnień aczkolwiek brakuje nam środkowego pomocnika, gdyż Piotr Ogórek, nasz lider doznał poważnego urazu. Jego gra w rundzie wiosennej będzie raczej wykluczona. Może pod koniec rundy Piotrek zdoła się wykurować. Staramy się tutaj ogrywać młodzież, bazujemy na tym, co posiadamy. Być może gdyby w Pogoni Siedlce jakiś zawodnik nie łapałby się do podstawowego składu to przy przychylności siedleckiego klubu mógłby zasilić nasz zespół.
Rozmawiał Andrzej Materski
Opracował Mateusz Ciulak

Rozmowa została przeprowadzona na antenie Radia Podlasie, w audycji Podlaski Serwis Sportowy wyemitowanej o godz. 19.15 w dniu 18. lutego.

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie