Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Aktualności

Piknik Koła Przyjaciół w Budzieszynie /ZDJĘCIA/

foto
2020-09-14 16:13:09
W sobotę, 12 września słuchacze z Kół Przyjaciół KRP wzięli udział w plenerowym spotkaniu integracyjnym. Piknik zorganizowany w Budzieszynie zgromadził kilkudziesięciu słuchaczy. Organizatorem tego wydarzenia było Koło Przyjaciół w Mokobodach.

Na początku spotkania głos zabrał ks. proboszcz Jacek Nazaruk. - Witam serdecznie w tym pieknym cudownym miejscu, jakim jest Budzieszyn, w miejscu wybranym przez Boga, by za pośrednictwem Matki Bożej rozdawać swoje łaski. Przyjaciele Radia Podlasie dziś się tutaj spotykają, by pocieszyć się wspólnotąi przezyć piękne chwile u stóp Maryi - powiedział ks. proboszcz Jacek Nazaruk. 


Następnie gości powitał ks. Paweł Broński, opiekun Koła Przyjaciół. - Już niektórzych z Państwa poznałem podczas pielgrzymki Kół Przyjaciół do Lichenia. Wszystkich Państwa serdecznie witam. Bardzo się cieszę z tego dzisiejszego spotkania - podkreślił ks Paweł Broński.

Słuchacze, którzy przyjechali z różnych kół, cieszyli się z możliwości spotkania, po długiej przerwie spodowanej kwarantanną. - Pogoda dopisała, jest ciepło, atmosfera jest rodzinna, więc cieszymy się, że tu jesteśmy - zaznaczali uczestnicy. Anna Wilińska, organistka z parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach stworzyła z ks. Pawłem Brońskim duet akordeonowy. Po krótkiej chwili dołączyły kolejne osoby i powstal zespół instrumentalno-wokalny. Nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnego śpiewu.

Przed 15:00 uczestnicy udali się do kościoła i wysłuchali konferencji ks. Pawła Brońskiego. Koronka do Bożego Miłosierdzia zakończyła spotkanie. 

Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie serdecznie dziękują pani Hannie Nicewicz i słuchaczom z koła w Mokobodach za zorganizowanie spotkania. Podziękowania składają także ks. proboszczowi Jackowi Nazarukowi.

ZDJĘCIA I FILM

Js