Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Ogólne

Nowe logo Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl

foto
2017-01-01 09:50:00
Rok 2017 to w Katolickim Radiu Podlasie rok jubileuszowy. Będziemy świętować 25 lat pracy oraz służby Kościołowi i naszej małej regionalnej ojczyźnie. Wiele się przez te lata wydarzyło i zmieniło, a wiele jeszcze przed nami. Od 1 stycznia rozgłośnia i funkcjonujący wraz z nią portal podlasie24.pl mają nowe logo. W tym roku rozgłośnię czeka też wiele zmian antenowych.

- Pracujemy nad zmianą programową i układem pasm. Mamy nadzieję, że będzie to zarówno dla nas jak i dla naszych słuchaczy inspirujący proces i że wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy - mówi Monika Sadowska - szef anteny Katolickiego Radia Podlasie. - Pierwszą zmianą jest nowy kształt logo radia. Koncepcja nowego logo jest jasna i przejrzysta - dodaje.

Symbolika nowego logo Katolickiego Radia Podlasie:

1. Krzyż – górujący nad logo oznacza skierowanie naszych myśli do Boga, a także nadaje inspirację naszemu działaniu. Krzyż łączy się z falą radiową, przez którą nasza praca dociera do wszystkich ludzi dobrej woli. To połączenie odzwierciedla Bożą myśl, którą swoją pracą i działaniem staramy się inspirować naszych słuchaczy do życia Bogiem w codzienności

2. krp – to po prostu skrót oznaczający nazwę stacji Katolickie Radio Podlasie. To nie tylko ci, którzy tworzą program radiowy, ale również rzesza naszych słuchaczy, którzy wspierają nas w naszej pracy oraz swoją obecnością i wsparciem nadają jej kierunek.

3. Fale radiowe widoczne po skrócie krp rozchodząc się docierają wszędzie tam, gdzie są nasi słuchacze, niosąc ze sobą modlitwę, przekaz informacji, spraw ważnych dla naszego regionu oraz inspirację do życia  Bogiem każdego dnia.

4. Kolorystyka również ma dla nas znaczenie.

- niebieski – wskazuje na niebo i wieczność. To symbol mieszkania ludzi z Bogiem, a także źródło chrześcijańskiej inspiracji dla radiowej pracy.

- czerwony – oznacza krew którą Jezus wylał za nas na krzyżu pojednując nas z Ojcem. To kolor wskazujący również na władzę królewską Chrystusa.  Czerwień łączy się z niebieskim i przypomina nam nasze pochodzenie i skierowuje nasz wzrok ku niebu. Dla nas wszystkich to także okazja do wdzięczności i spoglądania na niebo.W związku z tą zmianą – szata graficzna logo portalu podlasie24.pl również została odświeżona i zmieniona. Zarówno radio jak i portal służą mieszkańcom naszego regionu jako medialna jedność.MS/DJ

Memoriał im. Antoniego Trybonia

Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju zaprasza na XI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Memoriał im. Antoniego Trybonia. więcej

Sobótkowe Spotkania

17 czerwca chorzy i zdrowi, rodziny i wolontariusze, przyjaciele i sympatycy – wszyscy są zaproszeni przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera do Kukawek w gminie Przesmyki więcej
zobacz wszystkie