Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Staręga mistrzem Polski!

2010-02-20 12:43:00

Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce zdobył dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach narciarskich, które odbywają się w Jakuszycach. Siedlczanin triumfował w sprincie stylem dowolnym i w biegu łączonym na 20km (10 km CL+10kmF).

W sprincie srebro wywalczył Sebastian Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka, a medal brązowy pojedzie do Istebnej za sprawą Mateusza Ligockiego zawodnika tamtejszego MKS-u.
Identyczna kolejność na podium była w biegu łączonym. Drugi Gazurek, trzeci Ligocki.

Równocześnie z Mistrzostwami Polski Juniorów odbywają się zawody w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych. W rywalizacji juniorek młodszych w sprincie tuż za podium, na czwartej pozycji uplasowała się Nina Grzebisz (UKS Rawa Siedlce). Zwyciężyła Karolina Gazurek (MKS Istebna).
Natomiast w biegu na 5km stylem klasycznym Nina zdołała wskoczyć na podium - na jego najniższy stopień. Triumfowała Patrycja Wąchała z klubu Witów Mszana Górna.

źródło i fot.: skipol.pl

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej