Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.

Kultura

Mielnik: „Czerwone z czarnym”

2009-08-22 14:20:38
W sierpniu w Mielniku miała miejsce premiera filmu opowiadającego o Henryku Musiałowiczu, artyście, malarzu, rysowniku, twórcy form przestrzennych.

Henryk Musiałowicz urodził się w Gnieźnie. Okres okupacji i Powstania Warszawskiego przeżył w Warszawie. Po wojnie wyjechał do Paryża, później do Nowego Jorku. Swoje prace eksponował na ponad 100 wystawach indywidualnych, brał udział w około 250 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Prace artysty znajdują się w znaczących kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, uznawany jest za jednego z największych malarzy europejskich. 95-cio letni Henryk Musiałowicz jest też honorowym obywatelem Mielnika.
Film o malarzu i jego twórczości ma być formą promocji Mielnika. Dokument „Czerwone z czarnym” wyreżyserował Paweł Kuczyński. Z reżyserem i producentem rozmawiała Agnieszka Bolewska-IwaniukW Galerii „Vava” w Mielniku czynna jest wystawa prac Henryka Musiałowicza, artysty, malarza, rysownika, twórcy form przestrzennych.

Relacja Agnieszki Bolewskiej-IwaniukFragmenty filmu „Czerwone z czarnym” można już dziś obejrzeć w Internecie.

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html