Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kultura

Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja

2010-04-08 11:26:20
Obrazy Stanisława Baja zostaną pokazane w galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim. Stanisław Baj jest profesorem warszawskiej ASP, pochodzi z nadbużańskich Dołhobrodów. Rodzinna miejscowość zajmuje szczególne miejsce w jego twórczości. Tam znajduje natchnienie uwieczniając na płótnach ludzi i krajobrazy.

-Na to jacy jesteśmy, składa się cały świat, w jakim się wychowaliśmy, w jakim żyliśmy i w jakim żyjemy. Cała moja wieś Dołhobrody, ludzie w niej żyjący, pejzaże a także sąsiedzi, od których słyszało się różnego rodzaju historie na temat wsi to jest to, co wzrastało wraz ze mną. Malowanie jest moją najbardziej osobistą sprawą.

Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja w Galerii ES Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury odbędzie się w piątek 9 kwietnia o 18.00. Wystawa będzie czynna do 5 maja.

AI/Siedlce