Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Kultura

I Nagroda dla uczennicy z Gimnazjum nr 3!

2010-03-29 09:07:22
11 marca 2010 r. w Lublinie odbył się Koncert Laureatów X Lubelskiego Festiwalu Herbertowskiego pod honorowym patronatem pani Katarzyny Herbert – żony poety. Laureatką I Nagrody Festiwalu została Katarzyna Karwowska z Gimnazjum nr 3 w Łukowie, przygotowywana przez p. Jolantę Gnas-Zienkiewicz.

Lubelski Festiwal Herbertowski to przedsięwzięcie na stałe wpisane w kalendarz lubelskich imprez.  Jego celem jest popularyzowanie postaci i twórczości wybitnego poety oraz propagowanie wartości cennych dla człowieka w każdym czasie. Do rywalizacji w tym prestiżowym konkursie recytatorskim stanęli uczniowie wielu szkół z województwa lubelskiego oraz Lublina. Zgodnie z regulaminem uczniowie recytowali wiersz Zbigniewa Herberta oraz wybrany fragment listów poety. Uczennica z „Trójki” pokonała 24 konkurentów i triumfowała jako laureatka I Nagrody.

Warto wspomnieć, że to kolejne laury gimnazjalistów z „Trójki”, którzy na ubiegłorocznym Festiwalu  także święcili triumfy w kategorii recytacji, zdobywają dwie główne nagrody.

p. A. Oleśkiewicz