Na antenie

RADIORANEK CZW. PT.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Ogólne

Ludzie radia w pracy

foto
2017-07-11 07:49:00
W tym roku mija dokładnie 25 lat od powstania Katolickiego Radia Podlasie. Jubileusz świętowaliśmy 9 lipca w siedleckim amfiteatrze. Na przestrzeni tych lat wiele się zmieniło, zawsze jednak filarem naszego radia pozostawali ludzie z pasją, oddający się realizacji jego misji. Festyny, konkursy, transmisje, fotogalerie, były możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób - pracowników radia, portalu podlasie24.pl oraz naszych współpracowników.

Jednym z punktów programu festynu były konkursy przygotowane i prowadzone przez dziennikarzy i pracowników Katolickiego Radia Podlasie. Było wiele wspanialej zabawy, były konkursy dla najmłodszych, pań, panów, jak i całych rodzin. Można było wygrać cenne nagrody i spotkać się z naszym radiowym i portalowym zespołem. WIĘCEJ

Nie zabrakło również koncertów. Na siedleckim amfiteatrze wystąpił ks. Stefan Ceberek, Roberto Zucaro, a gwiazdą wieczoru był zespół Feel. Na scenie zaprezentował się również  Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej Łukowiacy.

ZOBACZ ZDJĘCIA [kliknij]


Nad całością czuwał dyrektor Katolickiego Radia Podlasie oraz wicedyrektor ks. Daniel Struczyk.


ZOBACZ: Katolickie Radio Podlasie ma 25 lat

_____________________________________________________________________________

Katolickie Radio Podlasie oficjalnie rozpoczęło nadawanie 9 lipca 1992 roku jako jedna z pierwszych rozgłośni emitujących program na tzw. górnym paśmie UKF. Pomysłodawcą utworzenia w diecezji siedleckiej rozgłośni radiowej był bp Alojzy Orszulik – ówczesny biskup pomocniczy diecezji. Tworzenia radia i kierowania nim przez pierwsze lata podjął się ks. Henryk Drozd. Na siedzibę wybrano drugie piętro starego seminarium duchownego w Siedlcach, gdzie zaczęto budować studio i później zatrudniać pierwszych pracowników. 7 lipca 1992 roku o 12.45 po raz pierwszy na częstotliwości 101,7 MHz zabrzmiała melodia „Przykazanie nowe daję wam”, a Grzegorz Skwarek wypowiedział formułę „Tu Katolickie Radio Podlasia”. 9 lipca radio zaczęło nadawanie programu.

Fot: AOI

DJ

Marcin Wyrostek w Siedlcach

22 kwietnia w sali widowiskowej "Podlasie" w Siedlcach da koncert Marcin Wyrostek więcej

Biała Blues Festiwal

22 kwietnia w auli AWF przy ulicy Akademickiej 2 zabrzmią bluesowe nuty więcej
zobacz wszystkie