Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kultura

Wystawa malarstwa Eweliny Siemieniuk

2010-04-23 14:38:00
24 kwietnia o godz. 17.00 w Sali Klubowej Łosickiego Domu Kultury odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Eweliny Siemieniu.

Ewelina Siemieniuk

Jestem absolwentką kierunku pedagogiki z/s plastyką na Akademii Podlaskiej w Siedlcach.  W moim życiu łącze dwie pasje: pracę z dziećmi i sztukę. Obecnie uczę plastyki w Gimnazjum w Platerowie i Sarnakach. Malowanie pochłania znaczną część mojego wolnego czasu poza pracą.
Tworzę w moich ulubionych technikach: olejnej, temperowej, akrylowej, zostawiając ślad pędzla bądź szpachli na płótnie, tekturze i papierze. Lubię także malować pastelami szczególnie przebywając w plenerze.  
 Pablo Picasso mawiał: „ W malarstwie można próbować wszystkiego, ma się do tego prawo, pod warunkiem, że nigdy tego się już nie powtórzy.” Te słowa głęboko zapadły mi w pamięci. Dały wskazówki do poznawania ciągle to nowych technik sztuki malarskiej i różnych stylów tworzenia.
     
W moich obrazach często pojawia się natura jako temat przewodni. Jestem ciągle zafascynowana bogactwem, zmiennością barw i zjawisk zachodzących w przyrodzie. Jest ona dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji, często wprowadza mnie w nastrój melancholii i zadumy. Lubię również oderwać się od rzeczywistości, otworzyć pola wyobraźni i malować kompozycje nierealne i bajkowe.
       
Maluję, ponieważ to forma wyrażania moich emocji, utrwalania i zmieniania rzeczywistości. Lubię sam proces tworzenia, powolnego powstawania obrazu, ulepszania go, dodawania warstw lub szybkiego, spontanicznego malowania właściwie bez namysłu  i uprzedniego szkicu.
     
Sztuka daje mi przede wszystkim wiele radości i przyjemności. Wprowadza mnóstwo energii do codziennego życia. Pcha do ciągłych poszukiwań i doskonalenia warsztatu.

Wystawa potrwa do 10 maja.

[jk]