Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Z regionu

Manewry policjantów z harcerzami

2010-05-11 11:18:29
Już po raz czwarty z udziałem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach odbyły się w Nowosielcu k. Łosic Hufcowe Manewry Ekologiczne Hufca ZHP „Podlasie”.

Czwarte Hufcowe Manewry Ekologiczne Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach odbyły się 7 – 9 maja w Nowosielcu. Gośćmi zaproszonymi na Finały Harcerskiej Gry Ratowniczo-Ekologicznej byli: Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Promocji Bezpieczeństwa Publicznego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, twórca programu Profilaktyka a Teatr inspektor Grzegorz Jach, Katarzyna Krakowiak aktorka scen warszawskich współpracująca z programem Profilaktyka a Teatr, nadkom. Jacek Celebański z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Anna Hilaruk Krajowy Koordynator Projektu Profilaktyka a Harcerstwo mł. insp. Dariusz Borkowski Komendant Powiatowy Policji w Łosicach, harcmistrz Zofia Kroll Komendant Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach, harcmistrz Roman Kasprowicz Komendant Związku Drużyn ZHP w Łosicach, przedstawiciel Nadleśnictwa w Sarnakach Dariusz Wasiluk, Janusz Żuk Prezes Związku Komunalnego w Łosicach „Nieskażone Środowisko”.

W manewrach udział wzięli także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach oraz przedstawiciele Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie Placówka w Janowie Podlaskim. Młodzi harcerze w trakcie trwania manewrów poznawali i uczyli się obsługi telefonu nasobnego, prowadzenia działań proekologicznych, posługiwania się busolą i mapą topograficzną, udzielania pomocy medycznej, zapoznali się z podstawowymi środkami gaśniczymi.

Zapoznali się także ze szkodliwością alkoholu, narkotyków i innych środków odurzających oraz poznali sposoby przeciwdziałania patologiom społecznym. Jednym z zadań z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy była umiejętność postępowania na miejscu wypadku drogowego. Zadania to było oceniana przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Wszystkie dzieci biorące udział w manewrach obejrzały film profilaktyczny dot. bezpieczeństwa dziecka w ruchu drogowym. Uczestnicy manewrów mieli też możliwość zapoznania się z policyjnym wyposażeniem i pojazdami jakich używa się na co dzień w służbie.

autor: asp. Tomasz Zalewski
KPP Łosice
[jk]