Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE CZW.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Sport

Chojecka nie błysnęła

2010-03-14 15:19:12

Nieudany występ zaliczyła podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Dausze była zawodniczka WLKS-u i Pogoni Siedlce, Lidia Chojecka. Specjalistka od biegania w hali (ma w dorobku trzy brązowe medale HMŚ) tym razem zajęła dopiero 11. miejsce, finałowym biegu na 3000 metrów z czasem 9:07.80. Czwarty z rzędu złoty medal HMŚ na dystansie 3k m wywalczyła fenomenalna Etiopka Meseret Defar.


Chojecka nie wytrzymała narzuconego przez rywalki tempa, już w połowie dystansu została daleko w tyle i nie była w stanie odrobić strat. - Tempo nie było takie mocne, a mimo to biegło mi się gorzej niż w eliminacjach - powiedziała. - Może nie jestem przygotowana na dwa takie biegi dzień po dniu. W pewnym momencie stawka się rozciągnęła, starałam się dogonić rywalki, ale wydawało mi się, że biegnę w miejscu… Miałam dużo większe oczekiwania, jestem zawiedziona. Nie jestem w szczytowej formie. Te mistrzostwa to dla mnie przygotowanie do dystansu 5000 metrów, który będę biegać w sezonie letnim. Zimą trenowałam właśnie z myślą o wydłużeniu dystansu, przebiegłam więcej kilometrów niż dotychczas. To powinno zaprocentować za kilka miesięcy.

źródło: PAP, PZLA