Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Wiara

Laureaci konkursu na rozważania Drogi Krzyżowej odebrali wyróżnienia

foto
2022-04-27 09:22:00
Elżbieta Myrcha – Jachimczuk, Kacper Kowalczyk i Aleksandra Parać znaleźli się w gronie wyróżnionych w X edycji konkursu na tekst rozważań Drogi Krzyżowej. 28 kwietnia gościli w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie, odebrali nagrodę i udzielili wywiadów, które przeprowadził ks. Marek Weresa.

Główną nagrodę w ogłoszonym już po raz dziesiąty przez redakcje Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, konkursie na rozważania Drogi Krzyżowej zdobył tekst, który przysłał do naszej redakcji pan Kamil Rycerz z Siedlec.

Komisja Konkursowa postanowiła także przyznać dwa wyróżnienia. Jedną z wyróżnionych osób jest Kacper Kowalczyk w Trzebieszowa – uczeń klasy drugiej I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach.W internetowym głosowaniu natomiast najwięcej głosów otrzymał tekst autorstwa Aleksandry Parać z Bezwoli, uczennicy klasy pierwszej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.Ola swoje rozważania pisała pod kierunkiem merytorycznym ks. Michała Goska, wikariusza parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

W wywiadzie dla Katolickiego Radia Podlasie oboje opowiadali o swoich inspiracjach, o wierze i o tym, jak jako młodzi ludzie odnajdują się w Kościele, jakie mają radości i jakie problemy.

Wyróżnienie otrzymała także s. Felicyta Lidia Świerz CSIC z Szymanowa

W tym roku komisja konkursowa postanowiła przyznać dwie specjalne nagrody. Jedną z laureatek jest pani Elżbieta Myrcha – Jachimczuk z Kotunia, która pisała tekst rozważań każdego roku, w każdej edycji Konkursu. Pani Elżbieta także 28 kwietnia gościła w naszej rozgłośni, odebrała nagrodę i udzieliła wywiadu.Drugim nagrodzonym uczestnikiem, biorącym udział w konkursie od pierwszej edycji  jest pan Arkadiusz Stosur z Krakowa.

28 kwietnia dyplomy, nagrody rzeczowe, wśród których był między innymi voucher na emisję w dowolnym terminie życzeń w Koncercie Życzeń na antenie Katolickiego Radia Podlasie, wręczali Dyrektor Rozgłośni, ks. Andrzej Sochal, kierownik portalu podlasie24.pl ks. Marek Weresa oraz redaktor naczelna portalu podlasie24.pl Edyta Łukaszewska.

29 kwietnia w Katolickim Radiu Podlasie będzie gościł zwycięzca konkursu – Kamil Rycerz. Wywiadu z nim będzie można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie po godzinie 13.30.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu a szczególnie tym z Państwa, którzy biorą udział po raz kolejny w konkursie.
WIĘCEJ /TUTAJ/