Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Wiara

Ksiądz Marek Bieńkowski dyrektorem Katolickiego Radia Podlasie

foto
2022-07-03 18:52:00
Z dniem 1 lipca, pracę na stanowisku Dyrektora Katolickiego Radia Podlasie rozpoczyna ks. Marek Bieńkowski, dotychczasowy Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. W piątek nowy dyrektor rozpoczął pracę od spotkania z zespołem radiowym.

W pierwszych słowach skierowanych do pracowników wyraził uznanie dla ich pracy, dla tworzonego przez nich programu i zapewnił, o swojej otwartości na współpracę  i gotowości do podejmowania wysiłków na rzecz dalszego rozwoju diecezjalnej rozgłośni.

Na antenie Radia Podlasie w południe powitał nowego dyrektora ks. Paweł Broński, sekretarz redakcji.

Ks. Marek Bieńkowski pochodzi z Janowa Podlaskiego. Święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Jako wikariusz pełnił posługę w parafii w Warszawicach i Rykach.  W 2010 roku rozpoczął pracę w Caritas Diecezji Siedleckiej jako zastępca dyrektora a od 1 września 2012 roku przez prawie 10 lat był Dyrektorem tej instytucji. Wielokrotnie odznaczany za swoja pracę. M. in. w 2018 roku otrzymał medal Primus in Agendo – najważniejsze wyróżnienie podczas Kongresu Organizacji Pozarządowych, który odbywał się w Białej Podlaskiej. Jest także laureatem Nagrody Honorowej Starosty Siedleckiego w edycji za 2018 rok. 6 czerwca 2019 został odznaczony Odznaką Okolicznościową - Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ceremonia wręczenia odznaki odbyła się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.


ZDJĘCIA /TUTAJ/