zobacz wszystkie

Sport

Turniej półfinałowy: Olsztynianki lepsze od MKK

2010-03-28 00:27:00

Koszykarki MKK Siedlce w drugim dniu Turnieju Półfinałowego o awans do I ligi centralnej doznały porażki, ulegając minimalnie KKS Olsztyn 77:82. O tym kto z rozgrywanego w Siedlcach turnieju awansuje do finałów, zadecydują wyniki niedzielnych spotkań.

KOSZYKÓWKA KOBIET

Turniej półfinałowy o wejście do I ligi centralnej

Drugi dzień:

Ślęza Wrocław - Gimball Tarnawa Dolna 79:63 (17:18, 19:10, 20:14, 23:21)

MKK Siedlce - KKS Olsztyn 77:82 (17:22, 25:13, 16:25, 19:22)
MKK: Kadrońska 24, Zalewska 15, Jankowska 11, Ogrodowicz 10, Pajka 8, Kołos 5, Rutecka 3, Rączka 1, Trzos, Paczkowska, Gajewska, Godlewska

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły rywalki MKK. Ku zdziwieniu siedlczanek, narzuciły swój rytm gry i to one nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Olsztynianki starały się agresywną grą zdominować koszykarki MKK i trzeba przyznać, że ta sztuka im się udała. Po pierwszej kwarcie KKS prowadził pięcioma punktami. Kolejne minuty to z kolei odmienny obraz gry. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza miały znakomity okres kiedy to od stanu 22:30, doprowadziły do wyniku 40:32. Wydawało się, że od tego momentu zaczną powiększać przewagę, ale KKS nie pozwolił na to. Wręcz przeciwnie, w 25 minucie zdołał nawet wyjść na prowadzenie 49:48. Stało się to głównie dzięki celnym rzutom za 3 punkty. Na trzy minuty przed końcem na tablicy świetlnej pojawił się wynik 71:71. Rozpoczęła się gra nerwów. Lepiej z niej wyszły olsztynianki, które naciskając na siedlczanki wymusiły straty piłek i potrafiły to skrzętnie wykorzystać. Przy wyniku 72:80, kibice siedleckiej drużyny pogodzili się z tym, że ich pupilki nie wygrają tego spotkania. Mimo rozpaczliwej "gonitwy" nie udało się MKK przechylić szali na swoją korzyść.
Siedlczanki jak i olsztynianki nie ustrzegły się w tym spotkaniu wielu błędów. Od tych najprostszych: "kroków", przez podwójne kozłowanie po straty piłek i rażącą nieskuteczność. Już sama 37-procentowa skuteczność w rzutach za 2 punkty zespołu MKK świadczy o słabszej dyspozycji siedlczanek. Ponownie najlepsza na parkiecie w drużynie z Siedlec była Anna Kadrońska (na zdjęciu, po lewej). Godna podziwu jest postawa całego zespołu KKS, który od pierwszej do ostatniej minuty grał ambitnie, dynamicznie i pokazał charakter.