zobacz wszystkie

Sport

Turniej półfinałowy: MKK wygrywa pierwszy mecz

2010-03-26 21:24:00

Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza od zwycięstwa nad Ślęzą Wrocław rozpoczęły Półfinałowy Turniej o awans do I ligi centralnej. W weekend pozostałe mecze turnieju rozgrywanego w Siedlcach. Do finałów awansują dwa najlepsze zespoły.

KOSZYKÓWKA KOBIET

Turniej półfinałowy o wejście do I ligi centralnej

Pierwszy dzień:

Gimball Tarnawa Dolna - KKS Olsztyn 67:95 (14:27, 21:22, 16:24, 16:22)

Olsztynianki od pierwszych minut narzuciły swój rytm i nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Gimballem.

MKK Siedlce - Ślęza Wrocław 69:56 (17:13, 16:6, 23:16, 13:21)
MKK: Kadrońska 26, Ogrodowicz 8, Kołos 7, Gajewska 7, Pajka 6, Zalewska 5, Jankowska 4, Rączka 4, Rutecka 2, Trzos, Paczkowska, Godlewska

Początek spotkania to badanie sił. Przez większą część pierwszej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Z upływem czasu siedlczanki zaczęły przejmować inicjatywę i uzyskiwać przewagę. Na tyle skutecznie, że po 20 minutach prowadziły różnicą 14 punktów (33:19). Po przerwie kibice zgromadzeni w Hali OSiR-u w Siedlcach oglądali koncert gry MKK. Gospodynie dominowały na parkiecie i w 32 minucie osiągnęły najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu. Na tablicy pojawił się wynk 58:35. Jasne było, że koszykarki MKK tego meczu nie przegrają. Wprawdzie ostatnią kwartę zagrały słabiej ale ostatecznie zwyciężyły 69:56. Znakomite zawody w drużynie z Siedlec zagrała kapitan, Anna Kadrońska, która uzyskała double-double (26 punktów, 15 zbiórek). Pozostałe zawodniczki MKK także włożyły serce w tą konfrontację i zasłużyły na brawa.

W sobotę drugi dzień turnieju.

Program:
ŚLĘZA - GIMBALL g. 15.30
MKK - KKS g. 17.30

Więcej o Turnieju Półfinałowym w Siedlcach

W drugim Turnieju Półfinałowym rozgrywanym w Kobylnicy padły następujące rezultaty:

Unia Swarzędz - Unia Basket Ostrołęka 94:49 (20:17, 23:11, 16:15, 35:6)
Hit Kobylnica - Lotnik Wierzawice 66:72 (11:22, 26:17, 14:10, 15:23)