Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Odlot Żurawia (galeria)

2010-02-21 20:43:00

Koszykarze SKK Siedlce doznali porażki z rywalem z Gniewina, Żurawiem. Przeciwnik siedleckiego zespołu wcześniej występował pod nazwą UKS Łęczyce. Z tą drużyną siedlczanie rywalizowali w turnieju finałowym 2 lata temu o wejście do II ligi.

Mężczyźni

II liga, gr. A

23. kolejka:

Jakże dwie różne połowy obejrzeli kibice zgromadzeni na hali przy ul. Prusa 6 w Siedlcach w niedzielny wieczór. Wicelider, SKK Siedlce podejmował szósty zespół, Żuraw Gniewino, który ma jeszcze realne szanse na zajęcie czwartego miejsca premiowanego walką w play-offach o awans do I ligi.
Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja siedlczan. Po wyrównanym początku, od stanu 14:13 gospodarze dali popis gry. Znakomita dyspozycja rzutowa, zbiórki pod oboma koszami i skuteczne kontrataki sprawiły, że SKK po dwóch kwartach prowadził różnicą 15 punktów.
Po wznowieniu gry kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Siedlczanie stracili swój rytm gry co skrzętnie wykorzystał Żuraw. W ciągu niespełna czterech minut goście zmniejszyli straty do zaledwie... 3 punktów. Koszykarze SKK odblokowali się i na początku ostatniej kwarty ponownie uzyskali spokojne prowadzenie. Było 61:51. Chyba nikt z licznie zgromadzonej widowni nie spodziewał się, że końcowe fragmenty będą aż tak nerwowe. Żuraw wzniósł się na wyżyny swoich możliwości i wobec kiepskiej postawy graczy SKK, po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na prowadzenie (66:65). Na kilkanaście sekund przed końcem na tablicy pojawił się wynik remisowy 69:69. Mimo, że siedlczanie mieli piłkę w posiadaniu, nie wykorzystali szansy, za to Żuraw na sekundę przed końcem trafił do kosza i to przyjezdni mogli się cieszyć z wygranej.

Była to pierwsza w tym sezonie porażka SKK przed własną publicznością. Za tydzień SKK wyjeżdża do Piaseczna na mecz z trzecim w tabeli Norgipsem.

SKK Siedlce - Żuraw Gniewino 69:71 (30:18, 17:14, 9:19, 13:20)
SKK: Dębski 32 (6x3), Czyż 12, Ciszewski 8, Bal 8 (1), Wójcicki 5 (1), Nędzi 2, Bosek 2, Miatkowski