Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sport

Koszykówka: przełamanie SKK

2010-03-07 22:12:00

Zespół SKK Siedlce po dwóch porażkach z rzędu w rozgrywkach II lidze, przełamał się i odniósł zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu z Harmattanem Gniewkowo. Wygrana nie przyszła łatwo bowiem goście wysoko postawili poprzeczkę.

25. kolejka:

Po raz kolejny koszykarze SKK dostarczyli swoim sympatykom nie lada emocji. Po raz pierwszy wystąpili w jaskrawych żółtych strojach i trzeba przyznać, że prezentowali się efektownie. Po wyjściu przez siedlczan na prowadzenie 8:2, do głosu doszli goście, którzy zdołali wygrać pierwszą kwartę. SKK w tej części grał sennie, niemrawo i bez animuszu. Z minuty na minutę gospodarze zaczęli się rozkręcać i ich gra wyglądała znacznie lepiej. Efektem tego było prowadzenie po dwóch kwartach 4 punktami. Po przerwie SKK zaczął znakomicie, trafiając raz po raz i uzyskując 10-punktową przewagę. Ponownie słabszy moment sprawił, że goście zdołali zniwelować straty. O wyniku spotkania, jak się okazało, przesądziły ostatnie minuty. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie i kibice zaczęli drżeć o wynik. Bohaterem okazał się Marcin Ciszewski, który w decydującym momencie cztery razy skutecznie wykonał rzuty osobiste i dobił piłkę po niecelnym rzucie Rafała Wójcickiego. To było cenne 6 punktów, które przeważyły szale na stronę siedleckiej drużyny.

W zespole SKK po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Kamil Sulima.

SKK Siedlce - KS Harmattan Gniewkowo 81:77 (14:20, 22:12, 20:21, 25:24)
SKK: Czyż 15, Dębski 14 (2x3), Miatkowski 10 (1), Bal 10 (2), Ciszewski 10,  Wójcicki 9 (1), Bosek 4, Nędzi 3, K. Chomka 3 (1), Sulima 3 (1)

Asseco Prokom 3 Gdynia - Tur Bielsk Podlaski 51:66,
Legia Warszawa - OSSM PZKosz Sopot 80:66,
OSSM PZKosz Warszawa - Żyrardowianka Żyrardów 61:64,
Inter Parts AZS UWM Olsztyn - SIDEn MMKS VIII LO Toruń 68:82,
Astoria Bydgoszcz - Żuraw Gniewino 100:75,
ŻTS Nowy Dwór Gdański - Korsarz Gdańsk 95:49,
Basket Kwidzyn - Norgips Piaseczno 59:79