Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Koszykarze SKK Siedlce w I lidze!

2010-05-30 15:53:11
Koszykarze SKK Siedlce wygrali barażowy turniej o awans do I ligi i w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej - Tauron Basket Ligi.

Podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka w turnieju barażowym, który miał miejsce w Pleszewie najpierw pokonali Unię Tarnów 90:68, by w decydującym meczu zwyciężyć gospodarzy, Open Basket 76:66.

Turniej w Pleszewie rozpoczął się w piątek, kiedy to w pierwszym meczu Open Basket Pleszew zwyciężył Unię Tarnów 86:63 (23:13, 21:14, 21:21, 21:15). W sobotnim spotkaniu zmierzył się SKK Siedlce z tarnowianami. Siedlczanie kontrolowali przebieg wydarzeń od początku i odnieśli wiktorię 90:68
(27:20, 23:15, 22:13, 18:20).
W niedzielę odbył się decydujący o awansie mecz. Na przeciw siebie stanęły zespoły, które ograły Unię Tarnów: SKK kontra Open Basket. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando miejscowych, którzy zdołali wypracować sobie 16-punktowe przewagę. Mimo to siedleccy koszykarze nie odpuścili. Siedlczanie z minuty na minutę odrabiali straty wprawiając w osłupienie zarówno koszykarzy jak i sympatyków Pleszewa. Na początku czwartej kwarty podopieczni trenerów Araszkiewicza i Głuszczaka zdołali wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 76:66 (10:24, 15:17, 24:10, 27:15) dla SKK. - W drugiej połowie daliśmy koncert gry - powiedział po spotkaniu opiekun SKK, Tomasz Araszkiewicz. O dominacji SKK w tej części niech świadczy fakt zdobycia 52 punktów przy 25 Pleszewa.

Gratulujemy awansu trenerom, zawodnikom, zarządowi i osobom związanym z klubem!

WYNIKI:

Open Basket Pleszew - Unia Tarnów 86:63 (23:13, 21:14, 21:21, 21:15)

SKK Siedlce - Unia Tarnów 90:68 (27:20, 23:15, 22:13, 18:20)
SKK: Sulima 22 (4x3), Dębski 20 (1), K. Chomka 13 (1), Czyż 10, Wójcicki 9 (1), Bal 9 (2), Nędzi 7, Rafał

Open Basket Pleszew - SKK Siedlce 66:76 (24:10, 17:15, 10:24, 15:27)
SKK: Dębski 23 (4x3), K. Chomka 16 (2), Wójcicki 14 (1), Sulima 8 (1), Czyż 7, Rafał 4, Nędzi 4,