Na antenie

MSZA ŚW. NIEDZIELNA

Transmisja na żywo z Katedry w Siedlcach
zobacz wszystkie

Aktualności

Katolickie Radio Podlasie na żywo z Wakacyjnego Spotkania Misjonarzy

foto
2022-05-31 11:24:00
W dniach 1-4 czerwca w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbędzie się doroczne Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy. W czwartek 2 czerwca, Katolickie Radio Podlasie będzie towarzyszyć misjonarzom i relacjonować przebieg spotkania na antenie naszej rozgłośni.

W programie drugiego dnia spotkania przewidziane są następujące punkty:

Godz. 7:30 – Msza Św. z Jutrznią i homilią – Ks. Abp Adrian Galbas SAC, Arcybiskup Koadiutor Katowicki
Godz. 9:15 – Synodalność Kościoła – Ks. Abp Adrian Galbas SAC, Arcybiskup Koadiutor Katowicki
Godz. 10:00 – Aktualne wyzwania Kościoła w Polsce – Pan Marcin Przeciszewski, Prezes Zarządu Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI)
Godz. 11:30 – Dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia - redaktor Grzegorz Polak
Godz. 12:15 – Kościół a media w Polsce – ks. dr Leszek Gęsiak, Rzecznik Prasowy Konferencji Episkopatu Polski
Godz. 13:30 – Jak zachować się wobec zagrożeń i niebezpieczeństw na misjach? – Funkcjonariusze GROM-u

Od godziny 9:00 do 15:00 Katolickie Radio Podlasie będzie nadawać program na żywo z Warszawy.

POSŁUCHAJ ONLINEGośćmi Marcina Jabłkowskiego i ks. Pawła Brońskiego będą: o. dr Kazimierz Szymczycha  SVD - misjonarz werbista, Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i delegat ds. misjonarzy, a także misjonarze, którzy przebywają aktualnie w Polsce na urlopie oraz prelegenci czwartkowego spotkania.

Działalność misyjna jest wypełnieniem nakazu Pana Jezusa: „Idźcie i czyńcie uczniów” (Mt 28, 19). Ta posługa jest niezwykle potrzebna, ale i trudna, a czasami nawet niebezpieczna. Dlatego modlitwa i zawierzenie Bożej Opatrzności są niezwykle istotne. Misjonarze pełnią nie tylko posługę religijną, ale też posługę społeczną, charytatywną czy medyczną. Dlatego oprócz modlitwy potrzebne są również środki materialne. O tym wszystkim redaktorzy Katolickiego Radia Podlasie będą rozmawiać ze swoimi gośćmi, aby przybliżyć słuchaczom realia misji oraz zainspirować do odpowiedzialności za nie i do wspierania misjonarzy.

Zapraszamy do słuchania!