Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.

Aktualności

Jałmużna wielkopostna na rzecz Katolickiego Radia Podlasie

foto
2023-02-22 10:13:00
Modlitwa, post i jałmużna to fundamenty Wielkiego Postu, który właśnie się rozpoczął. - W tym okresie, jeszcze bardziej realizujemy to, co jest wpisane w nasze chrześcijańskie życie, a wpisane są w nie właśnie uczynki miłosierne względem ciała i duszy - mówił w czwartkowej audycji „O tym się mówi” ks. Marek Bieńkowski - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie.

W porannej audycji Radia Podlasie, dyrektor rozgłośni ks. Marek Bieńkowski zwrócił uwagę na te trzy najważniejsze praktyki wielkopostne. Jak powiedział ks. Marek, w tym czasie szczególnie mocno wyrażamy troskę o innych, uwalniamy się z egoizmu, wspieramy uśmiechem, życzliwością, stajemy się bardziej altruistyczni. Te uczynki gładzą nasze grzechy.

- W Jałmużnie Wielkopostnej odpowiadamy na miłość, którą Pan Bóg nam daje i to właśnie ona jest przejawem tej miłości na ziemi. Aby wybrać tych najbardziej potrzebujących, trzeba po prostu kierować się sercem - mówił ks. Marek. Podczas rozmowy, dyrektor rozgłośni zachęcił m.in. do wsparcia Katolickiego Radia Podlasie. - Wydatki rozgłośni są rozległe, a ponieważ "technika goni do przodu", potrzeba nowoczesnych sprzętów, które ułatwią i znacznie usprawnią pracę zespołu.

Ks. Marek Bieńkowski podkreślił, że bez wsparcia słuchaczy, Radio nie dałoby rady funkcjonować, dlatego tak ważne jest nawet najmniejsze wsparcie.

Tegoroczna Jałmużna wielkopostna zostanie przeznaczona na wsparcie terenowych reporterów, zakup sprzętów: mikrofonów, reporterek oraz na funkcjonowanie portalu podlasie24.pl - Podjęliśmy decyzję, by reporterów terenowych wesprzeć nowymi, lepszymi reporterkami. Sprzęty rejestrujące dźwięk wskutek intensywnej, codziennej eksploatacji zużywają się i wymagają wymiany, aktualizowania. Ponadto muszą być kompatybilne. – dodał dyrektor Katolickiego Radia Podlasie.

Rozgłośnię można także wesprzeć przekazując 1,5% podatku na Fundację: Podlaskie Centrum Radiowe - Numer KRS to 0000 37 22 77.

Mile widziane są także darowizny, które można przekazywać na konto lub w siedzibie Radia.Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html