Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Jak kupić ubezpieczenie OC online?

foto
Zbliżający się termin zakończenia polisy komunikacyjnej to czas, który warto poświęcić na przeanalizowanie dostępnych ofert ubezpieczeń. Czasami nie warto przedłużać umowy z obecną firmą, gdyż istnieją spore szanse na znalezienie korzystniejszej opcji. Obecnie coraz więcej kierowców decyduje się na wykupienie polisy OC online. W jaki sposób to zrobić, jak wybrać najlepszy wariant oraz na co zwracać uwagę? Podpowiadamy!

Gdzie szukać ofert?

W internecie można znaleźć niemalże wszystko, w tym atrakcyjną ofertę ubezpieczenia OC. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i dobrze sprawdzić uczciwość oraz rzetelność miejsca, gdzie dokonasz jego zakupu. Najrozsądniejszym, a zarazem najwygodniejszym rozwiązaniem, będzie skorzystanie z porównywarki. To narzędzie, które gromadzi oferty od różnych ubezpieczycieli i na podstawie wypełnionego formularza generuje listę najkorzystniejszych opcji. Warto zaznaczyć, że ubezpieczenia online na rankomat.pl są na bieżąco weryfikowane przez specjalistów, dlatego nie musisz się obawiać zawarcia umowy z firmą o wątpliwej reputacji. Dodatkowo w porównywarce dostępne są jedynie aktualne oferty wraz z niezbędnymi informacjami na temat wybranych produktów.

Zakup ubezpieczenia OC online krok po kroku

Porównywarka to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie. Nie musisz być agentem ubezpieczeniowym, aby za jej pomocą samodzielnie znaleźć dla siebie najlepszą opcję OC. Wszystko ogranicza się do kilku prostych kroków, które nie zajmą wiele czasu. Jak korzystać z wyszukiwarki?

1.    Wypełnij formularz


Pierwszym krokiem jest wypełnienie krótkiej ankiety, w której trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące właściciela pojazdu, parametrów technicznych auta oraz sposobu jego użytkowania. Konieczne będzie także uzupełnienie dotychczasowej historii ubezpieczenia. Zanim przystąpisz do uzupełnienia formularza, warto przygotować sobie komplet dokumentów, które ułatwią Ci przejście przez tę procedurę. Potrzebne będą:

●    prawo jazdy,
●    dowód rejestracyjny pojazdu,
●    umowa aktualnej polisy.

Na podstawie tych informacji porównywarka wygeneruje propozycje ofert, które będą dla Ciebie najkorzystniejsze.

2.    Wybierz najkorzystniejsze OC

Na udostępnionej dla Ciebie liście znajdziesz propozycje ofert od różnych ubezpieczycieli. W tabeli możesz porównać wysokość składek, zakres ochrony oraz warunki współpracy w każdej firmie. W przypadku OC najważniejsza jest cena, gdyż jest to podstawowe ubezpieczenie, które w większości przypadków jest takie samo dla każdego kierowcy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, w jaki sposób naliczane są zniżki. Jeżeli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z wyborem najkorzystniejszej opcji, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do konsultanta. Podczas telefonicznej rozmowy, pracownik dopyta Cię o Twoje oczekiwania względem OC i zaproponuje rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twojej sytuacji.

3.    Kup ubezpieczenie komunikacyjne online

Ostatnim krokiem po wybraniu najlepszej oferty, jest zawarcie umowy z ubezpieczycielem. Niezbędne dokumenty zostaną Ci dostarczone pocztą lub kurierem. Oprócz tego sam możesz zdecydować, czy chcesz dokonać jednorazowej płatności za polisę, czy wolisz uregulować należność w wygodnych ratach. Żeby sfinalizować transakcję, nie musisz więc osobiście spotykać się z agentem ani odwiedzać siedziby firmy. Wszystko załatwisz przez internet bez konieczności wychodzenia z domu.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie online?

Największymi zaletami takiego rozwiązania są oszczędność czasu i wygoda. Ubezpieczenie możesz kupić o dowolnej porze, nawet poza godzinami pracy biura agenta. Dodatkowo masz możliwość porównania ze sobą różnych ofert, aby znaleźć tę najkorzystniejszą. Korzystanie wyszukiwarki OC ma jeszcze jeden, ważny atut, a mianowicie dodatkowe zniżki. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje specjalne rabaty dla klientów, którzy zdecydowali się wykupić polisę online. Nie musisz także obawiać się, że trafisz na nieuczciwe towarzystwo, gdyż wszystkie współpracujące z porównywarką podmioty, są weryfikowane pod kątem wiarygodności.

REKLAMA