Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

Powiat garwoliński: teatry z gminy Garwolin górą (galeria)

2010-04-23 07:13:57
22 kwietnia w sali widowiskowej garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury zakończyły się dwudniowe eliminacje powiatowe do XV Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna maska”. We współzawodnictwie wzięło udział osiem teatrów z różnych typów szkół. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył zespół z Woli Rębkowskiej w gminie Garwolin ze spektaklem „Balladyna” oraz Zespół Szkół w Rębkowie również z gminy Garwolin, ze spektaklem „Za ósmą górą”.

Przyznano również jedno wyróżnienie szkole Podstawowej w Puznówce /gmina Pilawa/ za spektakl „Szafa Babuni”. Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne, to zostały wydelegowane 3 zespoły:  „Mała Rękawiczka” z Zespołu Szkół Nr 2 w Garwolinie ze spektaklem „Szlaban”. To był najlepszy spektakl generalnie całego tego przeglądu, a także Publiczne Gimnazjum w Woli Rębkowskiej /gm. Garwolin/ ze spektaklem „Człowiek człowiekowi”. Jako trzeci, reprezentował nas będzie na finałach w Siedlcach, zespół „Rękawiczka” z CKiS w Garwolinie ze spektaklem „Rozmowa”- powiedziała Radiu Podlasie Marzena Tudek, przewodnicząca komisji konkursowej.
  

Zdaniem przewodniczącej, zbyt mało dzieci bierze udział w tym przedsięwzięciu, zważywszy, że placówek oświatowych w powiecie jest dużo. Świadczy to o tym, że być może teatralnie w szkołach niewiele się dzieje, albo nauczyciele nie zgłosili ochoty udziału w konkursie.
– Jeśli chodzi o poziom, to naprawdę był dość dobry, powiedziałabym wyrównany. Już ci, którzy przyjeżdżają to wiedzą po co. Spektakle są dopracowane zarówno od strony plastycznej, muzycznej, scenografia, reżyseria. Dzieci ładnie mówią, widać, ze są uczone poprawnej dykcji, ładnego języka. Bardzo dużo ciekawych rozwiązań teatralnych występuje w wielu, wielu spektaklach.

W prezentowanych przedstawieniach dominowała tematyka miłości, przyjaźni, ale nie boją się także poruszać tematów takich, jak chociażby śmierć- dodała Małgorzata Tudek.

WJ/Garwolin[jk]

Festyn Rodzinny

22 września w Olszycu Szlacheckim odbędzie się festyn rodzinny więcej

Smaki Jesieni

22 września pod hasłem smaków odbędzie się święto plonów w Paprotni więcej
zobacz wszystkie