Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kultura

Powiat garwoliński: śpiewali o zdrowiu (galeria)

2010-05-07 07:11:32
Profilaktyka zdrowotna, higiena, ekologia i wiele innych aspektów zdrowego życia- to treści piosenek, które prezentowała młodzież z powiatu garwolińskiego na XIX już Festiwalu Piosenki o zdrowiu, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Garwolinie.

– Festiwal piosenki o zdrowiu ma przesłanie takie, żeby młodzież zainteresować problematyką zdrowia, dbaniem o zdrowie, i poprzez to zmieniać zachowanie prozdrowotne. Myślę, ze teksty piosenek spełniły oczekiwania. Mam nadzieję, że za tekstami pójdzie też zmiana zachowań uczestników festiwalu, ale również i widzów, widowni czy osób, które są w całość tego przedsięwzięcia włączone- powiedziała Radiu Podlasie Marianna Mioduchowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Warszawie.
  

Według przedstawicielki Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, było ważnym wydarzeniem dla szkół i przedszkoli, a festiwal ogromnym przedsięwzięciem na które składają się duże wysiłki dzieci, młodzieży i nauczycieli. – Poza tym myślę, że jest to bardzo dobra forma propagowania zdrowego stylu życia, bo jest to praktyczna strona, którą preferują szkoły i przedszkola od wielu, wielu lat. Myślę, że jest to godne polecenia i zachwalamy, zachęcamy inne szkoły i przedszkola do tego, żeby brały udział akurat w takich sytuacjach. Na pewno duży wysiłek włożyły dzieci, nauczyciele i rodzice, którzy w tym uczestniczyli będąc z przedszkolakami na festiwalu. I tym wszystkim należą się duże brawa i gratulacje-dodała Alina Dudek, wizytator w kuratorium.

Na szczeblu regionalnym powiat garwoliński reprezentować będzie Publiczne Gimnazjum w Pilawie i Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Żelechowie.  Szersza relacja z festiwalu w jutrzejszym magazynie Kultura na Fali.
WJ/Garwolin[jk]

Jurorzy wyróżnili następujące placówki oświatowe:
W kategorii gimnazjów:
I miejsce Publiczne Gimnazjum w Pilawie
II miejsce Publiczne Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym
III miejsce ZS Nr 1 w Łaskarzewie
Wyróżnienia
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Trzciance
Gimnazjum Przymierza Rodzin w Garwolinie
Gimnazjum w Starym Goniwilku / gm. Żelechów/

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Żelechowie
II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgórzu /gm. Miastków/
III miejsce Publiczna szkoła Podstawowa Nr 1 w Garwolinie
Wyróżnienia
Publiczna Szkoła Podstawowa w Trąbkach /gm. Pilawa/
Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzywdzie /gm. Łaskarzew/
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie /gm. Łaskarzew/