Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Z regionu

Powiat garwoliński: festiwal teatru, muzyki i plastyki (galeria)

2010-03-26 07:43:45
Ponad 270 uczniów ze szkół powiatu garwolińskiego przez 8 godzin prezentowało swoje umiejętności w ramach III Powiatowego Przeglądu Artystycznych Form Profilaktycznych, który odbył się 25 marca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

- Mnie to cieszy, że tyle placówek oświatowych podjęło trud zorganizowania. Żeby wystąpić na forum powiatowym, trzeba było od 2 miesięcy praktycznie ćwiczyć, przygotować specjalny program, wyreżyserować, zrobić scenografię, a dopiero efektem końcowym jest wystąpienie na przeglądzie małych form teatralnych. Czyli ta młodzież została w jakiś sposób zagospodarowana, ten czas wolny ich został zagospodarowany z pożytkiem ogółu- powiedział Radiu Podlasie Marek Chciałowski, wicestarosta i współorganizator przeglądu.

 

Zamiast siedzieć przed komputerem lub włóczyć się po ulicach, młodzi ludzie dużo czasu poświęcili na przygotowanie programu o zagrożeniach czyhających na każdym niemal kroku. Według Marka Świszcza, komendanta powiatowego policji w Garwolinie, program przygotowany przez młodzież powinni obejrzeć także rodzice.

– Żeby uwrażliwić się na to, co młodzież dorosłym chce powiedzieć, żeby wyjść z własnej skóry i spojrzeć na to, jakie życie faktycznie jest. Na co dzień tego nie zauważamy, bo to są takie prozaiczne rzeczy: praca, dom. Te relacje dzieci- rodzice, czy dzieci wzajemnie do siebie, co ich łączy, a co jest takim elementem, który przeszkadza w tych relacjach, i co psuje te relacje- dodał mł. insp. Świszcz.
Komendant wierzy, że za jakiś czas nie trzeba będzie mówić o zagrożeniach, bo świat będzie lepszy i piękniejszy.
 
Patronem honorowym przeglądu, który odbywał się pod hasłem „Człowiek- dar dany i zadany” był starosta Grzegorz Woźniak, a my relację z tego wydarzenia przekażemy w jutrzejszym magazynie Kultura na Fali.

WJ/ Garwolin[jk]