Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Dobry materac to podstawa dobrego snu. Jakie są cechy dobrych materacy na przykładzie materacy wiodących producentów: Hilding i Janpol

foto
Sen to jedna z najważniejszych funkcji życiowych, na którą człowiek poświęca nawet 1/3 swojego czasu. Każdy organizm potrzebuje dobrego i mocnego snu, a jednym ze sposobów na zwiększenie swojego komfortu i wygody, a także poczucia wyspania, jest wybór odpowiedniego materaca. Najlepiej zdecydować się na coś od renomowanych producentów, takich jak Hilding i Janpol.

Jaki powinien być dobry materac?

Zdecydowanie najważniejszym zadaniem materaca jest odpowiednie podparcie kręgosłupa. Właśnie dlatego wybierając materac należy zwracać uwagę na jego twardość. Oznacza to, że osoby, które są lżejsze powinny wybierać materace o twardości H1 lub H2, natomiast ciężsi i wyżsi użytkownicy powinni zdecydować się na materac o twardości H3 lub H4. Dodatkowo warto pamietać o tym, że twardość jest bardzo indywidualnym wrażeniem, a bardzo duże znaczenie ma po prostu wygoda i komfort. Kolejnym istotnym czynnikiem, w kontekście doboru dobrego materaca, są strefy twardości. Innowacyjne produkty marek Hilding i Janpol cechują się siedmioma strefami twardości, dzięki czemu kręgosłup jest podparty w odpowiednich miejscach. Spore znaczenie ma także możliwość odwracania materaca, co zapewnia wysoką higienę snu, minimalizuje rozwój roztoczy i bakterii, a także sprawia, że materac nie działa alergizująco. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego materiału, z którego został wykonany materac. W niepamięć odchodzą zwykłe materace sprężynowe, które były niewygodne i powodowały skrzypienie oraz wystawanie sprężyn. Zamiast tego popularne stają się produkty kieszeniowe i piankowe.

Materace marki Hilding


Marka Hilding to wiodący producent materacy, który specjalizuje się w produktach innowacyjnych, nowoczesnych i dostosowanych do potrzeb współczesnych użytkowników. Świetnym przykładem dobrego materaca marki Hilding jest produkt Rumba, czyli materac termoelastyczny i piankowy. Do najważniejszych cech tego produktu do snu, można zakwalifikować:

•    twardość H2, zalecana osobom o wadze do 80 kilogramów,

•    siedem stref twardości, dzięki czemu możliwe jest optymalne dopasowanie się do budowy anatomicznej człowieka,

•    antyalergiczne materiały,

•    materac elastyczny,

•    pianka termoelastyczna, która dopasowuje się do temperatury ciała, a także indywidualnego kształtu i pozycji snu,

•    pianka Velvet Touch, czyli materiał o bardzo wysokiej elastyczności, wytrzymałości, a także odporności na uszkodzenia,

•    wyrób medyczny, z certyfikatem,

•    specjalne profilowanie wkładu, zapewniające wentylację.

Wyżej opisane cechy powinny charakteryzować dobry i innowacyjny materac.


 
Materace marki Janpol


Marka Janpol także ma w swojej ofercie wysokiej jakości materace, które zapewniają wysoki komfort snu oraz higienę. Przykładem jest Janpol Pulse Supreme, który posiada następujące cechy:

•    siedem zróżnicowanych stref twardości,

•    sprężyny Ziggare, które są 7-strefowe i mają bardzo małą średnicę, dzięki czemu materac dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika i jest wysoki poziom elastyczności punktowej,

•    pianka Pulse, odporna na eksploatację, redukuje wilgoć, a także przepuszcza powietrze,
•    specjalne profilowanie, które umożliwia wentylację.

Decydując się na zakup dobrego materaca, warto zwrócić uwagę na ofertę renomowanych i innowacyjnych producentów, którzy tworzą najwyższej jakości produkty i dopasowują się do potrzeb różnych użytkowników.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW jak również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.