Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Wiara

Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

2010-05-11 11:43:00
Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi
To tytuł wystawy zorganizowanej przez Studio Filmowe Anima Media, Katolickie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Patronat honorowy nad wystawą objęli Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

Wystawę będzie można zobaczyć w Siedlcach w Kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Brzeskiej 37 w dniach od 14 maja do 13 czerwca 2010 roku.

 W ramach tej instalacji multimedialnej będą eksponowane zdjęcia z lat młodości księdza Karola Wojtyły oraz z pontyfikatu Jana Pawła II. Do wystawy zostały wykorzystane zdjęcia z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Archiwum Ruchu Światło-Życie, Archiwum Multimedialnego JPII w Bielsku-Białej, a także od osób prywatnych, m. in. Stanisława Rybickiego, Jerzego Ciesielskiego oraz Grzegorza Gałązki. Dodatkowo na wystawie zostaną zaprezentowane archiwalne materiały filmowe z lat 60-tych autorstwa prof. Jana Wodnieckiego, animacje, teledyski z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski udostępnione przez krakowski oddział TVP. Niewątpliwie dużą wartością wystawy będzie specjalnie wykonana scenografia i eksponaty. Dla młodzieży został przygotowany dodatkowo kącik internetowy.

Wystawa została przygotowana z myślą zarówno o ludziach młodych, którzy być może nie mieli okazji poznać bliżej Ojca Świętego Jana Pawła II, jak i do ludzi starszych, dla których Papież był źródłem wielu życiowych inspiracji. Wiele osób, które dorastały niejako razem z Janem Pawłem II, może powiedzieć z własnego doświadczenia Nie lękajcie się młodości, bo młodość to piękny czas w życiu człowieka. Organizatorzy wystawy mają nadzieję, że tak jak kiedyś Papież inspirował młodych, tak i dziś poprzez różne współczesne formy komunikacji Jan Paweł II pokaże młodym właściwą drogę prowadzącą do pięknego przeżywania swojej młodości.  To jest głównym celem wystawy.
Dlatego Ojciec Święty Jan Paweł II jest pokazany na wystawie przede wszystkim w towarzystwie ludzi młodych. Pokazany jest w różnych sytuacjach, tak jak to w życiu bywa, zarówno w sytuacjach wymagających powagi, jak i w sytuacjach nawet nieco rozrywkowych. Stąd można będzie zobaczyć Jana Pawła II z młodymi ludźmi na modlitwie, uczestniczących w życiu liturgicznym, dosłownie będzie nawet możliwość wspólnej modlitwy. Część wystawy ukazuje Ojca Świętego tworzącego wspólnotę, prowadzącego dialog z młodzieżą. To jest fragment wystawy, który pokazuje również jak bardzo ks. Karol Wojtyła , a potem biskup i papież zaangażowany był w duszpasterstwo młodzieżowe, a właściwie jak tworzył to duszpasterstwo. Trzecią grupę tematyczną wystawy stanowią materiały dotyczące wypoczynku, wspólnych wypraw w góry, na kajaki, czy na narty.

Nad merytoryczną częścią wystawy pracował zespół w składzie Aleksandra Mrowiec, Krzysztof Żywczak, Adam Mazurkiewicz i ks. Paweł Danek. Autorami koncepcji wystawy i jej aranżacji są Anita i Michał Michalak.

Patronat medialny wystawy:
Katolickie Radio Podlasie
Podlaskie Echo Katolickie
Telewizja Siedlce