Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Wiara

Święto Patrona Szkoły ks. Lucjana Niedzielaka w Polskowoli

2009-11-24 07:13:13
W czwartek, 26 listopada 2009 r. uroczystą Mszą Św. w intencji społeczności Zespołu Oświatowego w Polskowoli rozpocznie się Święto Patrona szkoły podstawowej poświęcone osobie Księdza Lucjana Niedzielaka.Po Eucharystii w budynku miejscowej szkoły odbędzie się część artystyczna, której myślą przewodnią jest hasło PRAWDA N(W)AS WYZWOLI. Uczniowie zaprezentują pieśni i wiersze o charakterze patriotyczno-religijnym.

Ponadto pod pomnikiem upamiętniającym miejsce śmierci księdza zostaną złożone kwiaty i minutą ciszy uczczona pamięć zamordowanego kapłana. Głównym celem organizacji uroczystości jest upamiętnienie osoby Patrona. Przekazywanie młodym pokoleniom znaczenia wartości umiłowania Ojczyzny, poszanowania Prawdy oraz Szacunku dla drugiego człowieka. Uroczystość Nadania Imienia ks. Lucjana Niedzielaka Szkole Podstawowej w Zespole Oświatowym w Polskowoli odbyła się 27 maja br.

Ks. Lucjan Niedzielak urodził się w 1909 r. w miejscowości Pietrusy koło Olszanki. Pracował w Łosicach, Huszlewie i Polskowoli. Został zamordowany 5 lutego 1947r.

SK/Międzyrzec Podlaski [ep]