Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Z życia Kościoła

10 - lecie Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach

2010-05-28 14:56:27
10 - lecie otwarcia obchodzić będzie w tym roku Muzeum Diecezjalne w Siedlcach.

1 czerwca 2000 roku muzeum zostało otwarte i udostępnione dla zwiedzających. W związku z tą rocznicą zostanie wydany nowy folder. Od dwóch miesięcy strona internetowa muzeum posiada nową szatę graficzną. Dzień rocznicy jest także Dniem Dziecka, więc przygotowano dla nich w tym dniu miłe niespodzianki.

-Większość grup zwiedzających nasze muzeum to dzieci i młodzież z terenu naszej diecezji. Dlatego też przygotowaliśmy dla nich miłe niespodzianki. Muzeum będzie czynne od godz. 10.00 do 15.00. Zachęcamy państwa aby dokonywać telefonicznych rezerwacji w muzeum. Umówić się na określoną godzinę, podać liczbę zwiedzających osób. W tym dniu grupy będzie oprowadzała pani kustosz. Ja zajmę się osobami indywidualnymi – powiedział ks. Robert Mirończuk, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach.

Muzeum Diecezjalne powołał do istnienia biskup Henryk Przeździecki w 1918 roku. Posiada w swoich zbiorach między innymi obraz „Ekstazę św. Franciszka” autorstwa El Greco.

LB/Siedlce [ja]

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie