Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Z życia Kościoła

Festyn Rodzinny i Gala Wolontariatu w Siemiatyczach/patronat

2010-05-27 10:25:00
Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 30 maja w Siemiatyczach. O godzinie 12.00 w kościele p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona Msza Święta. Następnie w Amfiteatrze nad zalewem odbędzie się Rodzinny Festyn Integracyjny połączony z Galą Wolontariatu.

Będzie to impreza dla dzieci i rodziców. W programie występy zespołów, w tym koncert profilaktyczny Zespołu STO% z Warszawy znanego m.in. z ogólnopolskiej akcji „Niećpa”.

Nie zabraknie takich atrakcji jak loteria fantowa, zjeżdżalnie dla dzieci, gry i zabawy. Po raz kolejny zaproszono do współpracy Podlaski Oddział NFZ. Podczas festynu panie będą zachęcane do badań profilaktycznych. Będą też wykonywane bezpłatne badania mammograficzne w specjalnym mammobusie. Jak co roku przy okazji Dnia Dziecka do Siemiatycz zaproszone są Szkolne Koła Caritas z całej diecezji. Wcześniej ogłoszono dla nich konkurs, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas spotkania w Siemiatyczach.

Podczas festynu w amfiteatrze będzie też prowadzona zbiórka darów rzeczowych dal powodzian.
Festyn współfinansują Burmistrz Miasta Siemiatycze i Starosta Powiatu Siemiatyckiego ze środków PFRON.

Katolickie Radio Podlasie sprawuje patronat medialny nad imprezą.

ABol/Siemiatycze [ja]

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie