Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Z życia Kościoła

Festyn Rodzinny i Gala Wolontariatu w Siemiatyczach/patronat

2010-05-27 10:25:00
Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 30 maja w Siemiatyczach. O godzinie 12.00 w kościele p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona Msza Święta. Następnie w Amfiteatrze nad zalewem odbędzie się Rodzinny Festyn Integracyjny połączony z Galą Wolontariatu.

Będzie to impreza dla dzieci i rodziców. W programie występy zespołów, w tym koncert profilaktyczny Zespołu STO% z Warszawy znanego m.in. z ogólnopolskiej akcji „Niećpa”.

Nie zabraknie takich atrakcji jak loteria fantowa, zjeżdżalnie dla dzieci, gry i zabawy. Po raz kolejny zaproszono do współpracy Podlaski Oddział NFZ. Podczas festynu panie będą zachęcane do badań profilaktycznych. Będą też wykonywane bezpłatne badania mammograficzne w specjalnym mammobusie. Jak co roku przy okazji Dnia Dziecka do Siemiatycz zaproszone są Szkolne Koła Caritas z całej diecezji. Wcześniej ogłoszono dla nich konkurs, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas spotkania w Siemiatyczach.

Podczas festynu w amfiteatrze będzie też prowadzona zbiórka darów rzeczowych dal powodzian.
Festyn współfinansują Burmistrz Miasta Siemiatycze i Starosta Powiatu Siemiatyckiego ze środków PFRON.

Katolickie Radio Podlasie sprawuje patronat medialny nad imprezą.

ABol/Siemiatycze [ja]

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej
zobacz wszystkie