Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Sport

Wróbel poleci do Mińska

2010-03-13 06:10:33
Trenerzy kadry: mężczyzn - Mirosław Choroś oraz kobiet - Ryszard Soćko ogłosili powołania na mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów, które na początku kwietnia zostaną rozegrane w białoruskim Mińsku. Wśród powołanych znaleźli się reprezentanci naszego regionu.

W gronie ośmiu sztangistów jest Kornel Czekiel z AZS AWF Biała Podlaska, a wśród siedmiu zawodniczek pojawiła się powracająca po trzyletniej przerwie Agata Wróbel (WLKS Siedlce).

Powołani zawodnicy: w kategorii 56 kg Maciej Przepiórkiewicz (Ekopak Jatne Otwock), kat. 69 kg - Damian Kuczyński (Budowlani Opole), kat. 77 kg - Krzysztof Szramiak (Budowlani Opole) i Piotr Chruściewicz (Górnik Polkowice), kat. 85 kg - Sebastian Pawlikowski (Mazovia Ciechanów), kat. 94 kg - Arsen Kasabijew (Górnik Polkowice), kat. 105 kg - Kornel Czekiel (AZS AWF Biała Podlaska) i w +105 kg - Mateusz Lendzioszek (Budowlani Opole).

Powołane zawodniczki: w kat. 48 kg Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), kat. 53 kg - Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra), kat. 58 kg - Marieta Gotfryd (Tytan Oława), kat. 63 kg - Anna Smosarska-Leśniewska, kat. 69 kg - Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów) oraz w +75 kg - Agata Wróbel (WLKS Siedlce) i Sabina Bagińska (LKS Horyzont Mełno).

W kadrze nie znalazł się mistrz świata Marcin Dołęga. Podczas mistrzostw Europy nie będzie można jeszcze walczyć o kwalifikacje olimpijskie 2012, rywalizacja o prawo startu w Londynie rozpocznie się dopiero podczas wrześniowych mistrzostw świata w Turcji i to właśnie na nich ma zaprezentować się Marcin.

W szerokiej kadrze kobiet, która będzie się przygotowywała do igrzysk, są także nasze najbardziej utytułowane zawodniczki, które po olimpiadzie w Pekinie zostały mamami, ale nie zakończyły karier sportowych i planują powrót. Na pomoście podczas drużynowych mistrzostw Polski pojawiła się już Dominika Misterska-Zasowska (63 kg), w połowie roku treningi prawdopodobnie wznowi Aleksandra Klejnowska (58 kg). Trener Soćko spodziewa się także powrotu po kontuzji Magdaleny Ufnal.


źródło: PAP

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie