Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Start Wróbel w mistrzostwach Starego Kontynentu

2010-04-13 19:50:43

Dwukrotna medalistka olimpijska Agata Wróbel - na zdjęciu (WLKS Siedlce) zajęła 8. miejsce w rozgrywanych w Mińsku mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii +75 kg. Wygrała Rosjanka Tatiana Kaszirina.


Kaszirina uzyskała w dwuboju 297 kg (135+162) i obroniła tytuł wywalczony rok temu w Bukareszcie. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Olga Korobka - 273 (123+150), na trzeciej pozycji uplasowała się Białorusinka Wolha Kniażyszcza - 257 kg (116+141).

Agata Wróbel uzyskała rezultat - 215 kg (95+120). Dwukrotna medalistka olimpijska miała dwa udane podejścia - jedno w rwaniu do 95 kg i drugie w podrzucie do 120 kg. Dziesięć lat temu w igrzyskach olimpijskich w Sydney Polka wywalczyła srebrny medal wynikiem 295 kg.

Wróbel startowała po raz pierwszy po ponad trzyletniej przerwie. Przed występem w Mińsku realnie oceniając swoje szanse przyznała, że o podium na razie nie marzy. - Chcę się przynajmniej zmieścić w ósemce. To będzie dla mnie bardzo ważny sprawdzian; przekonam się, ile mi brakuje do czołówki. Ale po takiej przerwie jak moja, dochodzenie do formy może zająć kilka miesięcy. Może się zdarzyć jednak i tak, że do wyników, jakie uzyskiwałam kilka lat temu, już nigdy nie dojdę - przyznała Wróbel.


źródło: PAP, sportowefakty.pl
Fot. Polska Sztanga
 

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie