Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sport

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

2010-03-26 15:56:58
Miłośnicy ciężarów powinni w najbliższą niedzielę 28 marca przyjechać do Zalesia. W tej miejscowości odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

-Są to pierwsze Mistrzostwa Federacji WUAP w Polsce. Odbywają się w Zalesiu, dzięki wspaniałym zawodnikom i – mam nadzieję- dzięki mojemu oku trenerskiemu. Mam zgłoszonych zawodników z Polski, Chorwacji i Szwecji. Ukraina również została zaproszona ale nie wiadomo czy przyjadą. Mamy ponad 80 zgłoszeń. W kategoriach juniorów od lat 16 do 17; 18 – 19; 20-23; open czyli do 35 lat, następnie kategoria do 40 lat i mastersi – powiedział główny organizator zawodów Franciszek Szabluk.

Obecność gwiazd tego sportu zapewnia, że będą dźwigane naprawdę duże ciężary.

-Będą to najsilniejsi ludzie w Polsce: Adam Kozłowski ze Śląska – podnosi 341 kg; Michał Wilk – 315 kg. Oraz Rafał Zawadzki ze Śląska – ponad 311 kg. Są to niesamowite wyniki. Byliśmy teraz w Hajnówce na zawodach. Tam największy wynik – to 240 kg. U nas około 340 kg.

Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 11 - tej w hali sportowej Zespołu Szkół w Zalesiu. Wcześniej odbędzie się ważenie zawodników.

SZ/Biała Podlaska

Międzynarodoe Zawody Karate Kyoudokyoukushin

9 listopada w Siedlcach będzie można obejrzeć zmagania karateków więcej
zobacz wszystkie