Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Sport

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

2010-03-26 15:56:58
Miłośnicy ciężarów powinni w najbliższą niedzielę 28 marca przyjechać do Zalesia. W tej miejscowości odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

-Są to pierwsze Mistrzostwa Federacji WUAP w Polsce. Odbywają się w Zalesiu, dzięki wspaniałym zawodnikom i – mam nadzieję- dzięki mojemu oku trenerskiemu. Mam zgłoszonych zawodników z Polski, Chorwacji i Szwecji. Ukraina również została zaproszona ale nie wiadomo czy przyjadą. Mamy ponad 80 zgłoszeń. W kategoriach juniorów od lat 16 do 17; 18 – 19; 20-23; open czyli do 35 lat, następnie kategoria do 40 lat i mastersi – powiedział główny organizator zawodów Franciszek Szabluk.

Obecność gwiazd tego sportu zapewnia, że będą dźwigane naprawdę duże ciężary.

-Będą to najsilniejsi ludzie w Polsce: Adam Kozłowski ze Śląska – podnosi 341 kg; Michał Wilk – 315 kg. Oraz Rafał Zawadzki ze Śląska – ponad 311 kg. Są to niesamowite wyniki. Byliśmy teraz w Hajnówce na zawodach. Tam największy wynik – to 240 kg. U nas około 340 kg.

Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 11 - tej w hali sportowej Zespołu Szkół w Zalesiu. Wcześniej odbędzie się ważenie zawodników.

SZ/Biała Podlaska

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie