Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Kultura

Majówka z Panem Bialczaninem

2010-05-21 11:58:00
Tradycje lotnicze będą głównym tematem Majówki z Panem Bialczaninem, która odbędzie się w najbliższą niedzielę w Białej Podlaskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 - tej na Placu Wolności i potrwa do godz. 20 - tej.

W ramach imprezy zaplanowano m.in. program artystyczny przygotowany przez uczniów SP nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia  pt. „Sięgamy coraz wyżej” – spadkobiercy lotniczych tradycji Podlasia; ''Sensacje XX wieku” - program artystyczny ZSZ nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury oraz rozmowę z historykami lotnictwa: dr Tomaszem Demidowiczem, Marianem Mikołajczukiem oraz pilotem PLL „LOT” Krzysztofem Zgorzałkiem.

Dodatkowo w ramach spotkania zaplanowana została musztra paradna i koncert Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz inne atrakcje.

Głównym organizatorem imprezy są: Osiedlowy Dom Kultury oraz Koło Bialczan i Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej, oddział w Białej Podlaskiej.

SZ/Biała Podlaska