Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.

Z regionu

Gmina Biała Podlaska: ukraińscy nauczyciele obserwują polski system edukacji

2009-09-21 12:49:02
Grupa ukraińskich nauczycieli przebywa na terenie gminy Biała Podlaska. Pedagodzy przyjechali podpatrzeć system edukacji w naszym kraju.

- MSZ realizuje program wsparcia dla krajów, które przechodzą etap transformacji. W latach 90-tych Polska otrzymywała takie wsparcie. W chwili obecnej w takiej sytuacji znajduje się Ukraina. Chcemy pokazać co od tego czasu zmieniło się w Polsce” – powiedział Radiu Podlasie koordynator przyjazdu z ramienia Federacji Inicjatyw Oświatowych Zbigniew Ligus.

Ukraińscy goście chcą m.in. podpatrzeć rozwiązania stosowane w naszym kraju w przypadku szkół, które mają coraz mniejszą liczbę uczniów. Problem niżu demograficznego zaczyna być u nich również widoczny.

Nauczyciele z Ukrainy przebywają na terenie bialskiej gminy od niedzieli 20 września. 21 września odwiedzili Urząd Gminy. W trakcie swojego pobytu zwiedzą m.in. szkoły oraz ośrodki kultury działające na terenie samorządu. Wizyta potrwa do najbliższego czwartku 24 września.

SZ/Biała Podlaska [ep]

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html