Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Kultura

Bialski finał Konkursu Biblijnego (galeria)

2010-04-13 15:09:00
Słowa „Jesteście świadkami” były hasłem tegorocznej, dziesiątej edycji Konkursu Biblijnego. Finał konkursu, skierowanego do uczniów drugich klas bialskich gimnazjów, odbył się 13 kwietnia w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Zwycięzcą został Paweł Sobczak z Gimnazjum nr 2.

Poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki ocenia jego koordynatorka Barbara Wysokińska.

Zwycięzcą tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu został Paweł Sobczak, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej

W finale konkursu wzięło udział siedmiu uczestników, wyłonionych w trakcie dwóch etapów szkolnych, które odbyły się w poszczególnych gimnazjach. Zmagania finałowe obserwowali przedstawiciele bialskiego duchowieństwa z proboszczami bialskich parafii na czele oraz władz Białej Podlaskiej.

Na finał przybył także dyrektor Wydziału Nauczania w Kurii Biskupiej w Siedlcach, ks. Kanonik dr Krzysztof Baryga. Zwracając się do obecnych, duchowny w imieniu Biskupa Siedleckiego wyraził słowa uznania dla organizatorów tego ważnego dzieła jakim jest Konkurs Biblijny.

Obecni na spotkaniu uczcili minutą ciszy ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski.    

SZ/Biała Podlaska[jk]