Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Kultura

Cykl Wielkanocnych Koncertów Muzyki Sakralnej

2010-04-13 14:19:13
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej zaprasza na cykl Wielkanocnych Koncertów Muzyki Sakralnej. Koncerty odbędą się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej.

Pierwszy koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 kwietnia -informuje odpowiedzialna za promocję Wielkanocnych Koncertów Muzyki Sakralnej, Anna Jóźwik. W świątyni wystąpi chór pracowników i studentów Politechniki Białostockiej POLIFONIA pod dyrekcją Marty Zienkiewicz z Koncertem Prawosławnej Muzyki Wielkanocnej.

Kolejne koncerty odbędą się w niedziele - 25 kwietnia i 2 maja a w ich trakcie zaprezentują się:  Kwartet Dęty La Spiritata z Warszawy oraz Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej z Koncertem Maryjnym.

Wielkanocne Koncerty Muzyki Sakralnej odbędą się już po raz piąty. Jest to duże przedsięwzięcie kulturalne na terenie Białej Podlaskiej, które ma już swoją renomę w świecie artystycznym i wiernych słuchaczy. Tylko w ubiegłym roku w koncertach wzięło udział ok. 110 artystów oraz prawie 2000 publiczności.

V edycję Wielkanocnych Koncertów Muzyki Sakralnej honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski.

SZ/Biała Podlaska